İPhone'e Önemli Değişiklikler ve Özellikler Geldi

Uzun süredi İPhone kulanıcılarının büyük bir merakla beklediği güncelleme geldi.

Bir süre önce ortaya çıkan iPhone batarya skandalından sonra, teknoloji devi Apple cihazlarına yeni bir ayar seçeneği getirmeye karar verdi. Artık mobil cihazınızda Ayarlar > Batarya menüsüne girdiğinizde, pilinizin aşınma oranına ulaşabileceksiniz..

Öte yandan cihazın pili iyi durumda değilse, bataryayı değiştirmeniz için bir uyarı alacaksınız. Bu özellik iPhone 6 ve üstü modellerde geçerli olacak.

Kullanıcılar cihazlarından maksimum oranda performansı alabilmek için güç yönetimi özelliğini istedikleri gibi aktif ya da pasif hale getirebilecekler. Bu özellik Ayarlar > Batarya bölümünde ulaşılabilir helde olacak. Özellik iPhone 6, iPhone 6S, iPhone SE ve iPhone 7 modellerinde bu özellik geçerli olacak.

ARKit 1.5 geliştiricilere açılacak. ARKit sayesinde duvar, kapı ve diğer yüzeylere sanal objeler yerleştirilebilecek ve harita editörü sayesinde yüzeylerin yapısı çok daha iyi bir şekilde okunabilecek. Yeni Sağlık Kayıtları özelliği Sağlık uygulaması içine eklenecek. Bu özellik hastaneler, klinikler ve Sağlık uygulamasının kendisinde bulunan kayıtları bir araya getirecek ve organize edecek. Servis şifre korumalı olacak.

YENİ EMOJİLER

Yeni güncelleme ile telefonlara 4 yeni Animoji karakteri eklenecek. Bu karakterler; aslan, ayı, ejderha ve kafatası emojileri olacak.

Müzik klipleri Apple Music’e eklenecek. Kullanıcılar bu klipleri izlerken hiçbir şekilde reklamlarla karşılaşmayacak.

Business Chat özelliği beta olacak eklenecek. Gelişmiş Mobil Konum özelliği sayesinde kullanıcının konumu kolaylıkla acil servislere gönderilebilecek. Elbette bulunduğunuz bölgenin özelliği desteklemesi gerekecek.

İŞTE YENİ GÜNCELLEMEDEN FAYDALANACAK MODELLER

iPhone X iPhone 8 Plus iPhone 8 iPhone 7 iPhone 7 Plus iPhone 6s Plus iPhone 6s iPhone 6 iPhone 6 Plus iPhone SE iPhone 5s

İphone 5C ve ltı modeller ise güncellemeden faydalanamayacak.

KPSSCAFE.COM.TR  |ANKARA

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4230211/iphonee-onemli-degisiklikler-ve-ozellikler-geldi