Maketi Gerçek Polis Aracı Zannetti: 1,5 Saat Pusuda Bekledi

Kocaeli'den Çanakkale'ye tatil için gelen bir kişi, ehliyetini almadığını fark etti.Dönüş yolunda 3 boyutlu polis aracı maketini uzaktan gören bu kişi, 1.5 saat aracında polisin gitmesini bekledi. Gerçek ise sonra ortaya çıktı.

Geçen günlerde Çanakkale- Bursa karayolun üzerinde meydana gelen olayda, Çanakkale'ye tatil için gelen 30 yaşındaki Burhan Çakmak isimli kişi, Kocaeli'nin Gebze ilçesine dönmek üzere aracı ile yola çıktı. Ancak ehliyetini evde unuttuğu için tedirgin olan şoför Çakmak, yolda gördüğü polis aracı maketini gerçek zannetti. 3 boyutlu maketi gerçek sanan Çakmak, arabasını sağa çekti ve burada polis aracının gitmesini beklemeye başladı. Sosyal medya üzerinde yayılan videoda Çakmak, yaklaşık 1.5 saat beklediğini söyledi.

Aracın hareket etmediğini gören, raçtan kimsenin çıkmadığını gören ve beklemekten de sıkılan Çakmak, polis otosunun yanına gitti. Polis aracının maket olduğunu görünce şaşkınlığını gizleyemeyen Burhan Çakmak, yaşadığı bu anlar cep telefonu ile videoya çekerek sosyal medya hesabından paylaştı. Kısa sürece binlerce tıklanma alan video internette günün konusu olmayı başardı.

Daha evvel kamyonetinin aküleri 1 ayda 8 kere çalındığından kamyonetin kasasında yatarak hırsızları bekleyen Çakmak, çektiği videolarla fenomen olma yolunda ilerliyor.

KPSSCAFE.COM.TR  | ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4230154/maketi-gercek-polis-araci-zannetti-15-saat-pusuda-bekledi