5G denemeye girdi

5G mobil veri servisi denemeye girdi. Ancak 5G denemede olmasına rağmen nasıl bir hıza sahip olacak tam anlamı ile bilmiyoruz ve tam anlamı ile bilinmiyor.

Mobil iletişimde 4G teknolojisinden en az 20 kat yüksek sürat sağlaması beklenen 5G teknolojisinin ilk defa , Güney Kore'de tertip edilecek 2018 Kış Olimpiyatları'nda deneneceği, 2020 senesinde da kullanıma gireceği acıkladı .
Merkezi İsveç'te mevcut bulunan teknoloji kuruluşu Ericsson'un kablosuz ağlarla ilgili araştırma bölümünde yönetici olan Magnus Frodigh, Anadolu Ajansı AA muhabirine yapmış olduğu duyuruda ,  5G kablosuz ağ teknolojisinin dünyada genel manada 2020 senesinde kullanılmaya başlanacağını belirtti . Frodigh, Güney Kore'nin5G teknolojisi hususunda çok fazla istekli olduğunu ve ilk denemenin Güney Kore'de gerçekleştirilecek 2018 Kış Olimpiyatları'nda yapılacağını ifade etti . 
Japonya'nın da bu konuda çok fazla istekli olduğunu ifade eden Frodigh, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda 5G bağlantısının hazırlanması ve devreye girmesi için yoğun gayret sarf edildiğini bildirdi.
Mobil telefonlarda 5 gile herkez çok şaşırdı. Eski teknoloji (4G tekolojisi)'den çok daha hızlı hatta, 20 kat fark bulunduran 5G kış olimpiyatlarında denenecek. üney Kore'de tertip edilecek 2018 Kış Olimpiyatları'nda deneneceği, 2020 senesinde da kullanıma gireceği acıkladı . 2020 Tokyo Olimpiyatlarında kullanılması için büyük çaba sarf ediliyor. İsveç'in başkenti Stockholm'ün Kista bölgesindeki araştırma ve geliştirme laboratuvarında önceki sene ilk defa 5G teknolojisini denediklerini açıklayan Magnus Frodigh, saniyede 640 megabayt veri göndermeyi başardıklarını ifade etti. Frodigh, Japonya'nın NTT DoCoMo ve Güney Kore'nin SK Telecom şirketlerinin yetkililerinin de bu tarihi anne şahitlik ettiğini belirtti .
5G teknolojisinin sürücüsüz araçların yaygınlaşması gibi birden fazla teknolojik yeniliği birlikteliğinde getireceğini dile getiren Frodigh, 5G sayesinde araçlar arasında veri (bilgi) alışverişinin anında ve kesintisiz sağlanacağını, böylece sürücüsüz araçların emniyetli biçimde trafikte yol alabileceğini açıkladı . 
Frodigh, 5G teknolojisiyle az enerji tüketen sistemler kurulabileceğini, bu nedenle daha dar radyo frekansları kullanılarak bütün dünyadaki cihazlarla uyumlu aygıtlar yapılabileceğini söyledi . Kaynak: Anadolu Ajansı AA Etiketler: ,5G teknolojisi Kış Olimpiyatları'nda denenecek.
Mobil telefonlarda 5 gile herkez çok şaşırdı. Eski teknoloji (4G tekolojisi)'den çok daha hızlı hatta, 20 kat fark bulunduran 5G kış olimpiyatlarında denenecek. üney Kore'de tertip edilecek 2018 Kış Olimpiyatları'nda deneneceği, 2020 senesinde da kullanıma gireceği acıkladı . 2020 Tokyo Olimpiyatlarında kullanılması için büyük çaba sarf ediliyor.

- KPSS Cafe, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4229741/5g-denemeye-girdi