Tunceli'li TEOG Şampiyonu Şimdi Amerikan Robert Lisesi'nde

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavlarının şampiyonlarından birisi olan Mahir Gündoğdu'nun lise tercihi belli oldu. 

Mahir Gündoğdu'nun TEOG sınavını kazanma serüveni, tam bir azim ve başarı öyküsü.

Sınavı Böyle Kazandı
Okul dışında hep ailesine yardım eden Mahir, yokluklar içinde devamlı kitap okuduğunu, TEOG sınavına çok çalıştığını, ailesinin ve tüm köy halkının onu çok desteklediğini anlattı. Ayrıca Mahir, çok fazla kitap okuyor. TEOG sınav sürecinde bütün öğretmenleri ve akrabaları ona şehirden kitap getiriyormuş. Ailesi küçük baş hayvancılık ile uğraşan Mahir, okul çıkışı hayvan otlatmaya gidiyormuş, ama yanına romanlarını ve ders kitaplarını da alarak orada ders çalışıyormuş.

Mahir, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) sınavlarının şampiyonlarından bir tanesi olarak Türkiye'nin en iyi liselerinden birine yerleşti. Mahir artık İstanbul'da okuyacak. Türkiye'nin gözde okullarından biri olan Amerikan Robert Lisesi'nin yatılı ve tam burslu öğrencisi olmaya hak kazandı. Mahir Gündoğdu, hayallerini anlatırken hedefinin tıp ya da mühendislik okumak olduğunu belirtti. Ayrıca sınavı kazanmasının en büyük etkenini kitap okumak olarak görüyor, Mahir.

Bünyesine bir TEOG birincisi daha katan Amerikan Robert Koleji; 

"Yatılı olmamız da Mahir gibi Türkiye'nin değişik bölgelerinden öğrenci almamızı sağlıyor. Okulumuzun en önemli özelliklerinden birisi farklılıkları bir zenginlik olarak görmektir. Bu da bizim desteklediğimiz bir bakış açısıdır. Bu yüzden Mahir'in de Robert ailesine katılmasından çok mutluyuz" dedi.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, TEOG Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4229726/tuncelili-teog-sampiyonu-simdi-amerikan-robert-lisesinde