Şubat Ayı Atamalarında Kaç Öğretmen Atanacak?

Öğretmen atamaları her sene arap saçına dönüyor. Alınan kararlar sonradan değiştiriliyor ve sistem tam oturtulamıyor. Ücretli öğretmenlik sistemi, eğitim sistemine derin darbeler vuruyor! Ücretli öğretmenlik sistemi kaldırılmalı, eğitim sisteminde bir standart oluşturulmalı. Bilime ve sanata daha çok önem verilmeli. En geç Şubat ayında ücretli öğretmenlik sistemi bitirilip, yerine formasyon sahibi öğretmenlerin ataması yapılmalı.

 ​Şubat'ta atama yok denilmiş. Daha önceki Bakanlar da bunu defalarca telafuz etti ama arkasından ya çoğu zaman şubat ataması gerçekleşti ya da o Bakanlar tarih oldu! Bakalım bu kez nasıl bir senaryo gerçekleşecek?.. Şubat ataması keyiften istenmiyor. Ağustos'ta aradığını bulamayanların umudu olduğu için şubat ataması isteniyor.
Elbette negatif etkileri olabilir ama artılarını da görmek gerekir.
MEB öğretmen atama sistemini gerçekten rayına oturtmak istiyorsa, önce ücretli öğretmenliğe son vermesi gerekir. Ayrıca her derse, o dersin asıl öğretmenleri girmeli. Seçmeli derslerin hakkı verilmeli. Bilişim, yabancı dil, spor ve kültür dersleri,çok daha fazla önemsenmeli . Yoksa, şubatta atama olsa ne olacak, olmasa ne olacak...
Bir an önce bir hükümet kurulsa da koltuğun asıl sahibi, gelip ne yapacaksa, yapsa... egitimajansi.com

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4229575/subat-ayi-atamalarinda-kac-ogretmen-atanacak