KPSS 2017/2 Memur Alımı İçin Geri Sayım Sona Eriyor (Kadrolar Ne Zaman Açıklanacak?)

Merkezi yerleştirme ile memur alımı için geri sayım sona eriyor.

2017/2 merkezi yerleştirme kapsamında KPSS puanına göre memur alımı başvuruları için geri sayımda sona gelindi. Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucuna göre merkezi yerleştirme ile memur alımını bekleyen on binlerce adayın bu bekleyişi önümüzdeki günlerde sona erecek.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından ÖSYM'ye KPSS tercih kılavuzu gönderildi. Maliye Bakanlığından alınan izin sonrası gönderilen kılavuzda kadroların belirlenmesi ile lçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi KPSS 2017/2 tercih kılavuzunu yayımlayacak.

Kaç Memur Alınacak?

2017 yılında ikincisi yapılacak merkezi yerleştirmede en az lise mezunu binlerce memur alımı yapılması bekleniyor. Ancak sayı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

2017/1'de Kaç Memur Alınmıştı?

Haziran-Temmuz döneminde yapılan KPSS 2017/1 merkezi yerleştirmesinde 2 bin 780 memur personel alımı yapılmıştı. Alınan personellerin mezuniyet durumu ise şu şekildeydi: 232 lise mezunu, 885 ön lisans mezunu, lisans mezunu bin 521.

Kaç Kişi Başvurmuştu?

KPSS 2017/1 kapsamında açılan bu kadrolara ise 139 bin 216 lise mezunu, 110 bin 116 ön lisans mezunu ve 90 bin 236 lisans mezunu aday başvuru yapmıştı.

Başvurular Ne Zaman?

KPSS tercih kılavuzunun önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor. Kılavuz yayımlandığı anda haberdar olmak ve yerleştirme sürecinden anında haberdar olmak için Kpsscafe.com.tr adresini aşağıdaki platformlardan takip edin.

android uygulamamız ---->>> tıklayın

Facebook grubumuza katılın --->tıklayın

En hızlı erişim imkanları ve ios uygulamamız ----> tıklayın

Instagram hesabımız için-- >>> tıklayın

Kpsscafe.com.tr  | Ankara - ÖZEL HABER

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4229532/kpss-20172-memur-alimi-icin-geri-sayim-sona-eriyor-kadrolar-ne-zaman-aciklanacak