Hukümet Sözcüsü'nden OHAL Açıklaması; Fantezi Olsun Diye Ortaya Konulmadı!

OLAĞANÜSTÜ HAL 3 AY DAHA UZATILDI! TEMMUZ ORTASINDA SONA ERECEK. 

Geçtiğimiz gece gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu Toplantısı ardından alınan karar ile OHAL'in uzatılmasının önerildiği açıklanmıştı. Ardından gelen saatlerde ise BAKANLAR KURULU, Olağanüstü Hal döneminin 3 daha uzatılmasının Türk Milleti için doğru olacağı kanısına varmış ve açıklamada bulunmuştu.

Bakanlar Kurulu adına açıklama yapan Numan Kurtulmuş, OHAL'in Temmuz ayının ortasında sona ereceğini belirtmişti. OHAL'İN 3 ay daha uzaması kararının ardından gelen 18 Nisan 2017 akşam saatlerinde yapılan açıklamada ise Numan Kurtulmuş, 'OHAL, fantezi olsun diye ortaya konulmuş bir mesele değildir' ifadelerini kullandı.

İşte o önemli açıklamanın tamamı; 
"OHAL'in 3 ay daha uzatılması için bir tezkere günümüzdedir. OHAL bir fantezi laf olsun diye ortaya konulmuş olan bir mesele değildir. Darbe teşebbüsünün sonuçlarının ortadan kaldırılması için bir müddet daha OHAL'in sürdürülmesinde yarar görülmüştür. 15 Temmuz gecesini bir kere daha hatırlamakta fayda var. Türkiye uçurumun kenarından dönmüştür. OHAL'in muhatabı FETÖ'nün devletten arındırılmasıdır.

Ayrıca OHAL'in önemli bir şekilde muhatabı da özellikle Türkiye sınırları dışında Türkiye'ye tehdit oluşturan DEAŞ ve onun Türkiye'deki uzantılarıdır. 3 ay daha uzatılması talebi vatandaşların günlük hayatını güvenli şekilde sürdürmesi için doğan ihtiyaçtan kaynaklanmaktadır. OHAL sürecinde sivil hükümet halkın seçtiği hükümet iş başındadır. OHAL bu şekilde millete zarar vermeden devam etmektedir. Bu örgütle mücadele uzun yıllar devam edecek bir mücadeledir."

Siyasi gelişmeler, gerçekleşen ani olaylar, gündem haberleri ile başvuruları başlayan, devam eden tüm memur, işçi, personel alım ilanlarına kolayca erişim sağlayabilmek için takipte kalınız. KPSS CAFE'ye kolay erişim sağlamak adına Grubumuza katılmak için --->tıklayınız   En hızlı erişim imkanları ve ios uygulamamız ----> tıklayınız android uygulamamız ---->>> tıklayınız
kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4229427/hukumet-sozcusunden-ohal-aciklamasi-fantezi-olsun-diye-ortaya-konulmadi