Herkes Bu Telefon Uygulamasını Konuşuyor! GetContact Nedir?

Türk kullanıcıların büyük ilgisini çeken uygulama Telefon numaranızın başka kişşilerde nasıl kayıt edildiğini gösteriyor, fakat uygulamayı kullanmanız halinde kendi rehberiniz de başkalarına açılıyor.

Kısacası birinin sizi telefonunuza nasıl kaydettiğini öğrenmek istiyorsanız, rehberinizi uygulamaya açmak zorundasınız. Güvenlik uzmanları söz konusu uygulamanın bazı sıkıntıları da beraberinde getirebileceğini , kötü niyetli kişilerin bu tür uygulamalar üzerinden kişisel bilgi hırsızlığına gidebileceğini iddia ediyor.

Aynı zamanda Kişisel Verileri Koruma Kurulu, geçtiğimiz sene sonunda bu tür uygulamalara yasak getiren bir karara imza atmış, söz konusu karar 27 Aralık 2017 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiş, kararın yürürlüğe girmesiyle birlikte çok sayıda internet sitesine erişim engeli getirilmişti.

Kamudan haberler, gündemdeki son dakika gelişmeleri , teknoloji haberleri ve daha fazlasını yakından takip etmek için kpss cafe mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4229036/herkes-bu-telefon-uygulamasini-konusuyor-getcontact-nedir