Davutoğlu'na Şok ! Konferansı İptal Edildi

Ahmet Davutoğlu'na iptal şoku.

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'nun Marmara Üniversitesinde vermeyi planladığı konferans iptal edildi. Marmara Üniversitesi Sosyal Araştırmalar Öğrenci Topluluğu tarafından yapılan açıklamada, Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun "Duruş" adlı yeni kitabıyla ilgili olarak "Bilgiden Bilince Ahlaktan Davranışa" başlıklı bir konferans düzenleyeceğini geçtiğimzi günlerde duyurmuştu.

27 Kasım tarihinde yapılması planlanan bu konferans iptali hakkında öğrenci topluluğundan yapılan açıklamada "elimizde olmayan sebeplerden dolayı" ifadelerine yer verildi ve şu açıklama yapıldı:

"Normalde bu konferansa izin verilmişti. Bunun üzerine hocaya yakın kişiler de üniversite yetkilileriyle temasa geçtiler. Ancak bu noktada güvenlik gerekçe gösterilerek konferans iptal edildi. Son tahlilde bu üniversite yönetiminin inisiyatifiyle oldu. Hoca gençlere hitap eden 'Duruş' kitabıyla ilgili bir konuşma yapacaktı. Öğrenci topluluğu uzun süredir davet ediyordu, hoca da kitap çıkınca kabul etti. Hoca daha önce, 28 Şubat zamanında bu üniversitede öğretim üyeliği yapmış biri, şimdi bu üniversitede konuşamıyor."

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4228846/davutogluna-sok-konferansi-iptal-edildi