2016 TEOG Sınavı Hakkında Bilgilendirme

Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavı 2016 yılında nasıl uygulanacak? Öğrencilere kaç soru sorulacak? TEOG sınavı ile ilgili merak edilen herşey ve detaylı açıklamalar.

2015-2016  Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da "Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve ayrıca T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük" derslerinden sınavlar yapılacak. TEOG sınavlarına giremeyen ve mazereti olan öğrenciler için de mazeret sınavı yapılabilecek.Sınav Takvimi aşağıda bulunmaktadır.

2015-2016  TEOG sınav uygulaması nasıl gerçekleştirecek?

TEOG sınavları tüm Türkiye’de öğrencilerin kendi okullarında yapılacak (Olağanüstü durumlar hariç). Sınav uygulama saatleri 3 oturum halinde Tüm Türkiye’de 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Sınavların uygulanacağı gün okullarda 5,6,7 ve 8. Sınıflar ile ilkokullarda ders olmayacak. Görevli öğretmenler haricinde öğretmenler idari izinli sayılacak.

Soru Sayısı ve Süresi

TEOG ilk gününde üç ders yazılısı tek oturum, ikinci günde ise üç ders yazılısı tek oturum olarak yapılacak. TEOG Sınavlarında her oturum ayrı ayrı yapılacak üç ders yazılısını içerecek, her bir dersin sınavında 20 soru olacak ve süre 40 dakika sürecek. Her soru için 2 dakikalık ortalama süre veriliyor.

Sınavda Yasak Cihazlar

Bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihazlar (Akıllı telefonlar) ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçları ile sınava girmek yasak.

Öğrencilerin Sınıfları ve Yerlerini Değiştirme Yetkisi Salon Görevlilerinde

Öğrenciler, sınıf öğrenci yoklama listesinde belirtilen sınıf ve sıra numarasında oturacak ve gerekirse öğrencinin yerini değiştirme yetkisi sınıflarda salon görevlisi öğretmenlerde olacaktır.

3’er Sınav İçin İlk 15 Dakika Giriş Serbest, 20 Dakika Sonra İsteyen Çıkabilecek

Her bir ders yazılısı başladıktan sonra ilk 15 (onbeş) dakika içerisinde gelen öğrenciler sınava alınacaktır. Geç gelen öğrencilere ek süre verilmeyecektir. (Rutin sınavlarda olduğu gibi)

Mazeret Sınavları Nasıl Uygulanacak?

TEOG oturumlarına girmeyen veya giremeyen öğrenciler mazeretlerini okul müdürlüklerine bildirecek ve uygun görülürse sınavları, mazeret sınav tarihinde yapılabilecek. Mazeret sınavları aynı okulda olmayacak Bakanlığı’n belirlediği okullarda yapılacak.

I. Dönem

1. Sınavlar: 25-26 Kasım 2015

Mazeret Sınavı Tarihleri: 12-13 Aralık 2015

II. Dönem

1. Sınavlar: 27-28 Nisan 2016

Mazeret Sınavı Tarihleri 14-15 Mayıs 2016

- KPSS Cafe, TEOG Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4228806/2016-teog-sinavi-hakkinda-bilgilendirme