RTÜK Açıkladı! Referanduma Dair Yayın Yasakları Başlıyor

RTÜK Açıkladı! Referanduma Dair Yayın Yasakları Başlıyor

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 14 Nisan 2017 tarihinde referanduma dair önemli bir açıklamada bulundu.

Referandum hakkındaki haberler ve yayınlara dair yayın yasakları bu gece yani 14 Nisan 2017 00.00'da başlayacak ve halk oylaması günü yapılacak olan açıklamaya kadar sürecek.

İşte Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun açıklaması; "100 sayılı kararının sonuç bölümünün 1. maddesinde ise medya hizmet sağlayıcılarının, halk oylamasının başlangıç tarihi olan 16 Şubat 2017 tarihinden oy verme gününden önceki yirmi dört saate kadar (14 Nisan 2017 Cuma günü saat 24.00) olan sürede siyasi reklam yayınlayabilecekleri ifade edilmiştir. Yüksek Seçim Kurulunun söz konusu kararlarından görüleceği üzere, yayın yasakları 14 Nisan 2017 Cuma gecesi saat 24.00'ten itibaren başlayıp oy verme günü olan 16 Nisan 2017 Pazar günü Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanacak saate kadar sürecektir."

Referandum açıklamaları yayımlanmaya ve sizlere bildirilmeye devam edecek. Takipte kalınız. daha hızlı erişim için alttaki uygulamaları ücretsiz bir şekilde kullanmanız mümkün! Grubumuza katılmak için --->tıklayınız   En hızlı erişim imkanları ve ios uygulamamız ----> tıklayınız android uygulamamız ---->>> tıklayınız
kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4228668/rtuk-acikladi-referanduma-dair-yayin-yasaklari-basliyor