8 bin lira karşılığında her gün 9 saat uyuyacak kişi aranıyor!

Hindistan'da bulunan 'Wakefit' isimli şirket sağlam uykucular arıyor. Yapmanız gereken ise günde 9 saat uyumak ve bunun karşılığında 100 bin rupi yani yaklaşık 8 bin lira alacaksınız. Wakefit'in kurucusu ve yöneticisi Chaitanya Ramalingegowda, uykuyu yaşamlarında bir öncelik haline getirmeye gönüllü ülkedeki en iyi uykucuları aradıklarını söylüyor. Asıl amaç ise uyku sağlığına odaklanmak ve iyi bir uyku çekmek isteyen insanlar için en iyisini planlamak. Daha uzun ve sağlıklı bir uyku için stratejiler geliştiriyorlar.

Aradıkları özellikler ise şöyle:

Herhangi bir alanda tamamlanmış bir lisans. Ders sırasında uykuya dalma deneyim olarak sayılacaktır.

En az 8 saatlik bir sağlam uyku için yatakta kalacak kadar motive olabilen uykucular arıyoruz.

Kafasını yastığa koyduktan sonra 10-20 dakika için uykuya dalabilmeli. Uyku ürünleri konusunda güçlü bir bilgiye sahip ve bunların daha iyi bir uykuya nasıl yardım ettiğini bilen bir görüşe sahip olma. Geçmişte herhangi bir ortamda uyuyabilme konusunda deneyime sahip olma- fazla ışık ve gürültü gibi... Kişisel uyku düzenlerine dikkat etmeye ve analiz etmeye odaklanmış, disiplinli bir yaklaşıma sahip olma. Uykuya sosyal medyadan daha çok önemli verdiğini kanıtlayacak kanıtlar. Temiz çarşaf, sıcacık battaniye ve süslü pijamalar gibi ayrıntılara dikkat etme.

KAFEİN BAĞIMLILARI BAŞVURULARDA DEZAVANTAJLI!

Kafein bağımlıları biraz üzülebilir, çünkü şirket kafein konusunda katı kurallara sahip olma becerisine dikkat ediyor. Onlar için papatya çayı içiyor olmak daha önemli. Bir oturuşta dizi izleyebilenler ve gece aktivitelerine eğilimli olan insanlar dezavantajlı sayılacaktır. Sosyal medyaya daha az bağımlı ve sosyal medyada daha az aktif olan insanlar avantajlı sayılacaktır.

İDEAL BİR ADAY, ALARMLARI ERTELEYİP UYKUYA DEVAM EDEBİLMELİ

Yatağa girmeden önce stressiz ve rahat olma konusunda doğal yeteneğe sahip olma. Kafein ve sosyal medya bağımlıları gibi horlayanlar da bu işe seçilme konusunda maalesef dezavantajlı. Alarm erteleyenler, birçok alarmı kapatıp uykusuna devam edebilenler ise oldukça avantajlı. İdeal bir aday, gece gelen telefon bildirimlerini görmezden gelme yeteneğine sahip olmalı.

Meditatif uyku tekniklerine aktif ilgi. Ninnilerin sözlerine ve ezgilerine dair derinlemesine bilgiye sahip olma. İyi şarkı söyleyebilme ise bir artıdır.
Yerel ninniler konusunda bilgi sahibi olanlar tercih edilir, ancak zorunlu değildir.

"KPSS Cafe mobil uygulamalarını indirerek yeni ilanlardan ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. IOS uygulaması veya Android Uygulaması yeni yayınlanan ilanlardan ve son dakika gelişmelerden haberdar olmanız için cep telefonunuzda olması gereken tek uygulamadır. Aynı zamanda Kpss Cafe'yi twitterfacebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz.

- KPSS Cafe, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4228561/8-bin-lira-karsiliginda-her-gun-9-saat-uyuyacak-kisi-araniyor