Kreşte Miniklere Dayak Skandalında Flaş Gelişme !1

Samsun'un Çarşamba İlçesinde skandal bir olay yaşanmış, kreşte çocuklara şiddet uygulanmıştı. Bu olay ile ilgili karar alındı.

Çarşamba ilçesi Sungurlu Mahallesi'nde bulunan özel bir kreşte öğrenim görmekte olan yaklaşık 35 minik öğrenciden bazıları, kreşte görevli öğretmenler tarafından terlik ve tekmeyle şiddete maruz kaldı.

Şiddete maruz kalan küçük çocuklardan birinin ailesine kreşte öğretmen vizi dövüyor diyerek şikayet etmesi ile ortaya çıkan olayda, ailenin polise ihbarı üzerine kreşle ilgili soruşturma başlatıldı.

İhbar sonrası harekete geçen Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ekipleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, kreşe ait güvenlik kameraları inceleme altına alındı. Polis güvenlik kameralarını incelediğinde isyan ettiren görüntülere rastladı.

Görüntülerde kreş görevlilerinin, yaşları 4 ila 6 arasında olan küçük çocuklara şiddet uyguladığı tespit edildi. İncelemeyi yapan polis ekipleri, M.K.K, S.Ö., G.Ş. ve S.K. isimli öğretmenleri gözaltına aldı.

Şiddetin uygulandığı kreş ise belediye yetkilileri tarafından evrak eksikliği tespit edilerek süresiz olarak kapatıldı. Gözaltına alınarak sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyete götürülen bu kişilerin sorgusu yapıldı. Sorgulandıktan sonra adliyeye sevk edilen öğretmenlerden G.Ş. ve S.Ö. hakkında tutuklama kararı verildi. Bu kişiler tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 2 öğretmen ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kpsscafe.com.tr  | Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4228306/kreste-miniklere-dayak-skandalinda-flas-gelisme-1