Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Bilgilendirme Toplantıları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan bir duyuru da hayat boyu öğrenmenin geliştirilmesi bilgilendirme toplantılarının başladığı belirtildi.  

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün resmi internet sitesinde bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi-2 Projesi Bilgilendirme Toplantılarının başladığı  belirtildi. Duyurunun detayları ise şöyle;

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortaklaşa finanse edilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Sözleşme Makamı olarak yer aldığı Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi 2 Projesi kapsamında hayat boyu öğrenme olanaklarını, kapsamlı stratejilerin geliştirilmesi ve uygulanması aracılığıyla iyileştirmek; hayat boyu öğrenme konusunda farkındalık yaratmak ve hayat boyu öğrenmeye katılım oranını artırmak amaçlanmaktadır.

Proje kapsamında 24 pilot ilde düzenlenecek olan bilgilendirme toplantıları 31 Mayıs 2016 tarihinde Adana’da başladı. Bilgilendirme Toplantısının açılış konuşmaları Adana İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Sedat Abdulhakimoğulları ve Adana Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu tarafından yapıldı. 

Bilgilendirme toplantılarının ikincisi ise 01 Haziran 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Sayın Veysi Çivilibal ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Sayın Sedat Abdulhakimoğulları tarafından yapıldı.

Yoğun katılımın sağlandığı toplantılarda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı kurumların temsilcileri, ilgili Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinden temsilciler, il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri temsilcileri, paydaşlar, özel sektör temsilcileri ile yerel ve ulusal basın hazır bulundular.

Toplantıların sabah oturumunda Proje Teknik Destek Ekibi projeyi sunumlarını gerçekleştirdiler. Öğleden sonraki oturumda ise masa başı takım çalışmaları gerçekleştirilerek il düzeyinde Hayat Boyu Öğrenmeyle ilgili sorunlar, beklentiler ve çözüm önerileri değerlendirildi.

Kpsscafe.com.tr | ANKARA 

- KPSS Cafe, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4228270/hayat-boyu-ogrenmenin-gelistirilmesi-bilgilendirme-toplantilari