Hükümetten Erken Seçim Açıklaması 'Buna Sadece İktidar Karar Verir'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 2019'daki seçimlerin öne alınacağı yönündeki haberlerle ilgili konuştu. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bozdağ, erken seçimin AK Parti gündeminde olmadığını daha önce de bu yönde bir çalışmasının olmadığını söyledi. Erken seçimin sadece iktidar tarafından kararlaştırılabileceğini söyleyen Bozdağ, 'Başkaları buna karar vermez' dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, " Türkiye'de seçimin ne zaman yapılacağına hükümetin dışındakiler değil, hükümet karar verir. Seçim vaktinde yapılacaktır. AK Parti'nin gelenekleri çok açık, İktidar çoğunluğu elde edildikten sonraki tüm seçimler vaktinde yapılmıştır. Sadece 2007'deki seçimler Kasım'da yapılmıştır. O da 367 kararıyla olmuştur. 3-4 ay önce yapılmak zorunda kalan bir seçimdir. AK Parti'nin geleneğinde vaktinde seçim vardır. Bu geleneğe alışmayanlar alışsa iyi olur, herkes planını ona göre yapsın" dedi.  

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında "Bahçeli, ittifak yaptığı Erdoğan’la anlaşmadan erken seçim kararı almaz. Ayrıca Erdoğan istemediği müddetçe, Parlamentodan erken seçim kararı çıkmaz. Ayrıca zaman Bahçeli’nin lehine işliyor. Neden erken seçim istesin ki?" demişti.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4228138/hukumetten-erken-secim-aciklamasi-buna-sadece-iktidar-karar-verir