Yeniden Darbe Girişimi Olacak İddiaları Ortalığı Karıştırdı! Başbakan Konuya Açıklama Getirdi

Başbakan Binali Yıldırım TRT canlı yayında bir programa konuk oldu ve kritik açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım TRT'de yaptığı gündem değerlendirmelerinde Kılıçdaroğlu'nun kontrollü darbe girişimi sözü hakkında açıklamalar yapar iken, gündeme bomba gibi düşen yeni darbe girişimi hazırlıkları konusuna da açıklık getirdi.

Sosyal medya platformlarında yapılan bazı iddialar kapsamında vatandaşın tedirgin olmasına neden olan ''yeni darbe girişimi hazırlıkları'' söylemleri büyük tepki çekti.  

Başbakan Binali Yıldırım TRT canlı yayınında Yeni Darbe Girişimi Olacak İddialarını yalandı ve bu konuda şöyle bir açıklamada bulundu ; 
"İçeride, dışarıda, sosyal medyada, dedikoduyla içerdekilerin motivasyonunu yüksek tutmak için, onların yakınlarının, akrabalarının morallerini yüksek tutmak için bu dedikoduları yayıyorlar. Milletimiz rahat olsun, hükümetleri nöbette, Cumhurbaşkanımız, biz görevimizin başındayız. Herhangi bir sıkıntı yok millet rahat etsin. İnşallah olmaz. Bir çılgınlık yapmaya kalkarlarsa bu sefer bedelini daha ağır öderler. Çünkü çılgınlığın mevzuatı yok. Biri bir çılgınlık yapabilir ama onu da canıyla öder."

Binali Yıldırım bu konunun dışında Kılıçdaroğlu'nun 'kontrollü darbe girişimi' sözü hakkında da ''Ana muhalefet partisi Genel Başkanı, bugünkü konuşmasında diyor ki '15 Temmuz kontrollü bir darbe girişimidir.' Ne demek kardeşim? Kontrollü darbe girişimi ne demek? Bu şehitlerimize karşı hakaret değil mi, onların yakınlarını incitmek değil mi, gazilerimize karşı yapılan hadsizlik değil mi? Ne demek kontrollü darbe? Yani 'Bu darbeyi birileri özel olarak kurguladı, uçaklar bombaladı, ağır silahlar, tanklar, tüfekler çıktı milletin üzerine ateş etti, bunu da birileri yaptı'. Böyle bir iddiayı ortaya koyan bunu ispatla mükelleftir. Bu millete kimse hakaret edemez. Bu millet bir destan yazmıştır.'' açıklamasında bulundu.

Gelişmeler ve son dakika haberlerinden haberdar olmak için takipte kalınız.

Sizler için hazırladığımız kolay erişim imkanları olan; Grubumuza katılmak için --->tıklayınız   

En hızlı erişim imkanları ve ios uygulamamız ----> tıklayınız 

android uygulamamız ---->>> tıklayınız
kpsscafe.com.tr|ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4227896/yeniden-darbe-girisimi-olacak-iddialari-ortaligi-karistirdi-basbakan-konuya-aciklama-getirdi