Üniversite Birincisi Oldu, 2010 KPSS'de Atanamadı!

15 Temmuz darbe girişimi operasyonlarında tamamen ortaya çıkan 2010 KPSS usülsüzlükleri nedeni ile birçok memur adayı yeterli puanı almasına rağmen yinede atanamadı. 

2010 KPSS suçluları yakalanmaya devam ediyor. Fakat 2010 KPSS MAĞDURLARI hakkında hiçbir işlem yapılmıyor. Bu durum KPSS mağdurlarını daha fazla yaralar iken, adayların hayatları bizleri şok etmeye devam ediyor.

KPSS'de atanamayıp, kasap olan söfor olan, usta olan birçok memur adayı mevcut. Bunların yanında hayatına son veren adaylar ise Türkiye'nin kanayan yarası.

2010 KPSS'ye girip yüksek bir puan alan Nilüfer Çobanoğlu da, mağdur durumda. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Matematik Öğretmenliği'ni birinci olarak bitiren Çobanoğlu, devletten yardım bekliyor.

Üniversite birincisi olup KPSS'de atanamayan Çobanoğlu mağduriyetini böyle dile getirdi;

“KPSS sınavından netlerim çok iyi olmasına rağmen 84 puan aldım. 120 soruda 103 net yapmıştım. Normal şartlarda 92 puan almam gerekiyordu. Ancak sızdırılan sorular nedeniyle çok sayıda kişi 120 soruda 120 net yapmış ve bu durum standart sapmayı yükselterek benim de puanımın bundan etkilenerek düşmesini sağladı. Sorular FETÖ tarafından çalınarak kendileriyle bağı olan kişilere dağıtıldı. Bu kişiler sınavda hak etmedikleri puanları alarak atandı. Üniversiteyi birincilikle bitirmeme ve sınavımda çok iyi geçmesine rağmen ben atanamadım”

FETÖ'nün soruları sızdırması ile hakları yenen onbinlerce adaydan biri olan Nilüfer Çobanoğlu, bu duruma bir çözüm getirilmesini istiyor!

 “Bu kopyacı hırsızlar yüzünden atanamayan insanların haklarının, hak ettikleri mesleklerinin geri getirilmesi gerekiyor. Belki geçen 6 yıl geri getirilemez ama mesleğimiz, hayallerimiz ve emeklerimiz geri iade edilebilir. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm devlet büyüklerimizden yardım bekliyoruz. Gerekenin yapılacağına olan inancımız tamdır. Biz hiç bir zaman hakkımızı aramaktan vazgeçmeyeceğiz. Er yada geç hak yerini bulacak, adalet tecelli edecektir. Hak ettiğimiz puanların geri verilerek mesleklerimize yerleştirilmek istiyoruz. Boşalan kadrolar 2010 KPSS mağdurlarının hakkıdır”

Sesiniz olmaya devam edeceğiz.

Kpsscafe.com.tr

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4227565/universite-birincisi-oldu-2010-kpssde-atanamadi