İçişleri Bakanlığı'ndan Valiliklere Kargo Uyarısı

İçişleri Bakanlığı'ndan Valiliklere Kargo Uyarısı 

İçişleri Bakanlığı, son zamanlarda Türkiye'de yaşanılan terör saldırılarıyla ilgili önemli bilgilendirme ve uyarılara devam ediyor. İçişleri Bakanlığı'nca 81 il Valiliğine gönderilen bilgilendirmede, son zamanlarda yaşanılan terör saldırılarına dikkat çekilerek suç unsurlarının kargo yoluyla temininin önüne geçmenin önemine vurgu yapıldı

KARGO GÖNDEREN KİŞİLERİN T.C. KİMLİK NUMARALARI MUTLAKA ALINMALI

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede BTK'nın 27 Aralık 2016 tarihli Posta Gönderilerine İlişkin Güvenlik Tedbirlerine yönelik usul ve esaslar 'ı konusunda hatırlatma yapıldı. Kargo firmalarının göndericinin adı-soyadı T.C. Kimlik numarasını mutlaka almaları gerektiği vurgulanırken, yabancı uyruklu kişiler için pasaport numarası, açık adres bilgisi, telefon numarası gibi bilgilerin en az iki sene boyunca saklı kalması şartı hatırlatıldı.

Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden ve daha da fazlasından kpsscafe ile haberdar olmak çok basit. Kpsscafe.com.tr'nin on binlerce kişi tarafından indirilen ve sevilerek kullanılan mobil uygulamasını ücretsiz indirebilirsiniz. Konu hakkındaki yorumlarınızı sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kpsscafe.com.tr - Ankara

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4227500/icisleri-bakanligindan-valiliklere-kargo-uyarisi