TSK'dan Son Dakika Açıklaması! Cinderes'te 1 Askerimiz Şehit Oldu

TSK'dan Son Dakika Açıklaması! Cinderes'ten Acı Haber Geldi  

Son Dakika Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili TSK'dan yeni açıklama. Cinderes'te arama tarama faaliyetleri sırasında 1 askerimizin şehit olduğu öğrenildi.

Cinderes'te arama faaliyeti sırasında bir askerimiz şehit oldu.

Kızılbaş, İskan Başilhaya ve Kutanlı köylerini de hainlerin işgali altından kurtardı. Böylece Zeytin Dalı Harekatında gün içerisinde 12 köy bölücü hainlerin işgali altından kurtarıldı.

Cinderes bölgesinde arama tarama faaliyeti sırasında pkklı hainler tarafından yerleştirilen EYP'nin infilak etmesi sonucu hastaneye kaldırılan kahraman mehmetçik burada yapılan tüm müdahelelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu. Şehidimiz Taner Kart'ın acılı haberi memleketi Ünye'de yaşayan ailesine ulaştı. Ünye Kaymakamı ve askeri yetkililer Nurlu ve İlhan Kart çiftine acı haberi verirken, şehidimizin baba evinin olduğu sokağa dev Türk bayrakları asıldı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan resmi açıklamada, "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında, 12 Mart 2018 tarihinde Cinderes bölgesinde icra edilen arama tarama faaliyetleri esnasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucunda, bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz." ifadelerine yer verilmişti.

KPSSCAFE - ANKARA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4227160/tskdan-son-dakika-aciklamasi-cindereste-1-askerimiz-sehit-oldu