Son Dakika: Başbakan Binali Yıldırım OHAL Devam Edecek

Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı konuşmada kamuda FETÖ/PDY temizleme işlemlerine ilişkin yürütülen çalışmalarda hız kesmeden devam edilmesi gerektiğini vurgulayarak," Mutlaka halen bu yapılanmalara mensup kişiler kamuda bulunuyordur " ifadelerini kullanarak, bu kişilerin tespit ve kamudan uzaklaştırma işlemlerinin devam etmesi gerektiğini aktardı.

Yargıda görevli sayısını artırarak, neredeyse % 100 oranında bir artış sağlanan personel sayısıyla beraber, vatandaşın beklediği süratte yargı süreçlerinin yürütüleceğini ifade etti. Kamu kurum ve kuruluşlarının ciddi manada bahsi edilen yapılanmalardan da temizlendiğini aktaran Başbakan Binali Yıldırım, OHAL sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

OHAL süreci devam edecek, OHAL vatandaş değil bizim için çıkarıldı

OHAL tartışmalarına açıklık getiren Başbakan Binali Yıldırım, OHAL sürecinin vatandaşlar için olmadığını, devlet için çıkarıldığını aktardı. Açıklamasında " OHAL' i biz vatandaş için değil, kendimize çıkardık. Devlet için çıkardık. " açıklamalarında bulundu. OHAL sürecinin devam edeceğini ve bu noktadaki temizleme işlemlerinin, rahvete düşmeden yürütülmesi gerektiğinin de altını çizdi. Adalet kurumlarının daha hızlı ve doğru ilerleyebilmesi adına, gerekirse yeni kurumların inşasının da yapılabileceğini ifade etti.

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4226898/son-dakika-basbakan-binali-yildirim-ohal-devam-edecek