Yeni Polis Özel Harekat Alımlarında KPSS Şartı Olacak İddiası

Yeni Polis Özel Harekat Alımlarında KPSS Şartı Olacak İddiası

Polis özel harekat alımlarıyla ilgili adayların meraklı bekleyişi devam ederken, kulislerde yeni polis özel harekat alımlarında kpss şartı aranabileceği, bunun nedeni olarak geçtiğimiz alımlar için aşırı başvuruların gösterileceği söyleniyor. 

Bilindiği gibi son polis özel harekat alımlarında adaylardan kpss şartı aranmamış, en az lise ve dengi okullardan mezun adaylar polis özel harekat alımları için başvuru yapabilmişti. İlgili alımlarda kontenjan 10 bin olarak belirtilmiş 300 binin üzerinde başvuru toplanmıştı. Haliyle başvuru sonuçları ve diğer süreçler uzun sürmüştü.

Polis özel harekat adaylarının yakından takip ettiği bazı sosyal medya mecralarında alımlarda kpss şartının tekrar getirilebileceği iddiaları konuşuluyor. En doğru kaynak kuşkusuz Polis Akademisi Başkanlığı olacaktır. Bu yüzden 2017 yılı içerisinde Polis Özel Harekat Alımları yapılıp yapılmayacağı, başvuru şartlarında değişiklik olup olmayacağına yönelik yapılacak bir duyuru özel harekat polisi adaylarının merakını sonlandıracak, gereksiz tartışmaların önüne geçecektir...

Bu konudaki düşüncelerinizi sayfanın altında bulunan yorum kısmı vasıtasıyla bizlerle ve diğer ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Polis alımlarıyla ilgili tüm gelişmeleri yakından takip etmek ilgili haberleri cep telefonunuza bildirim olarak alabilmek için kpsscafe.com.tr'nin ücretsiz mobil uygulamasını indirebilirsiniz.

KPSSCAFE.COM.TR - ANKARA

- KPSS Cafe, KPSS bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4226841/yeni-polis-ozel-harekat-alimlarinda-kpss-sarti-olacak-iddiasi