Adalet Bakanı Bozdağ: "Kılıçdaroğlu' nu dürüst siyasete davet ediyorum"

" Sayın Kılıçdaroğlu dürüst bir siyasetçi ise niye bütün bunları gizleyip de yalan olduğu bütün açıklığıyla ortaya çıkmasına rağmen dillendirmeye devam ediyor? Ben dürüst siyasete davet ediyorum, söylediğini ispata davet ediyorum. Bunları yapmadığı takdirde FETÖ kontrolünde FETÖ siyaseti yapan bir siyasetçi olarak anılmaya devam edecektir. " ifadelerini kullanan Adalet Bakanı Bozdağ şöyle devam etti:

Ahlaksızlara ahlakı öğretecektir

" Öyle zannediyorum ki halk oylamasında sona doğru yaklaştıkça halkın ortaya koyacağı iradeden duyulan rahatsızlığın şimdiden saygısızlık diliyle ifade edilmesi olarak görüyorum. CHP, çoğulcu anlayışı, kendi dışındakilere saygı anlayışını, pek de içine sindirmişe benzemiyor. Kendileri gibi düşünmeyen, kendileri gibi hareket etmeyen, kendileri gibi bakmayanları düşman gören bir hastalıklı anlayışı görüyoruz. İşte Hüsnü Bozkurt'un 'evet çıkarsa Samsun'a çıkarız. Amasya'ya, Sivas'a, Ankara'ya oradan da Sakarya'ya ve İzmir'e gideriz. Denize dökmezsek anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın' şeklindeki yaklaşımı kabul edilemez.

Kendi gibi düşünmeyenleri denize dökülecek düşman gibi gören, hastalıklı bir mantığın, ruh halinin dışa vurumundan başka bir şey değildir. Bağnazlığın dışa vurumudur bu. Kabul edilebilir şeyler değildir. Türk halkı birbirini seven, birbirine bağlı, birbirine saygısı olan insanlardan oluşuyor. Bu sevgiden, bu bağlılıktan, bu saygıdan nasibini almayanların, bu halkın önünde önder ve lider olma hakkı da yoktur. Eminim ki bu saygısızlığı yapan Tuncay Özkan'a da Hüsnü Bozkurt'a da en büyük saygı dersini, en büyük ahlak dersini, vatandaşımız sandıkta verecektir. Bu ahlaksızlara ahlakı öğretecektir. "

kpsscafe.com.tr | KONYA

- KPSS Cafe, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kpsscafe.com.tr/haber/4226237/adalet-bakani-bozdag-kilicdaroglu-nu-durust-siyasete-davet-ediyorum