Politika

Son dakika  politika haberleri ve  politika haberleri ile ilgili tüm sıcak gelişmeleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.  politika ile ilgili 457 haber listeleniyor.

 Politika Haberleri

Seçim hükümeti açıklandı

Başbakan Davutoğlu kabine listesini açıkladı. Başbakan Yardımcılıklarına Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Cevdet Yılmaz ile Tuğrul Türkeş getirildi.

Seçim kabinesine onay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu sunduğu Geçici Bakanlar Kurulu'nu onayladı.

Davutoğlu seçim hükümeti için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kabul etti.

'CHP derhal özür dilemelidir'

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gönül "Bu saldırı sadece Sümeyye Erdoğan'ı, kadınları değil, devletin başını, itibarını ve güvenliğini hedef almıştır....

HDP PM seçim hükümetinde yer alma kararını onayladı

HDP Parti Meclisi sonuç bildirgesinde, Merkez Yürütme Kurulunun anayasal seçim hükümetinde yer alınmasına yönelik kararının onaylandığı bildirildi.

'Evet' cevabı vermek sorumluluğa paydaş olmaktır'

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, geçici Bakanlar Kurulu için teklif götürülen isimlerin cevaplarına ilişkin, "Evet' cevabı vermek, bir sorumluluğa payda...

'Erdoğan'a yeni hükümetimizi bugün takdim edeceğim'

Başbakan Davutoğlu, "Bugün inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi takdim edeceğim, erken seçim startının en somut adımı atılmış olacak" dedi.

Seçimlere 29 parti katılacak

Yüksek Seçim Kurulu'nun Resmi Gazete'de yer alan kararına göre, 1 Kasım'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'ne 29 parti katılabilecek.

Doğan ve Konca da Davutoğlu'nun davetini kabul etti

Başbakan Davutoğlu'nun Geçici Seçim Hükümeti üyeliği teklifinde bulunduğu milletvekillerinden Türkeş ile HDP'li Doğan ve Konca daveti kabul ettiklerin...

Başbakanlık'ta üçlü toplantı

Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ve MİT Müsteşarı Fidan'ın katılımıyla üçlü toplantı yaptı.

HDP İstanbul Milletvekili Tüzel bakanlık teklifini reddetti

Başbakan Davutoğlu tarafından bakanlık teklif edilen HDP İstanbul Milletvekili Tüzel, Geçici Seçim Hükümeti'nde yer almayacağını bildirdi.

Davutoğlu'nun '1 yılı'

AK Parti Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevinde bir yılı dolan Davutoğlu, 27 Ağustos'tan bu yana yurtiçi ve yurtdışında yoğun mesai harcadı.

'Tarih sorumluluktan kaçanı da yazacak'

Başbakan Davutoğlu, Tuğrul Türkeş'in, bakanlık teklifini kabulüne ilişkin, "Sayın Bahçeli, bu tavrı tarihin yazacağını söylüyor. Tarih, sorumluluktan...

Türkeş 15 gün içinde savunmasını yapacak

MHP'den tebdirli olarak kesin ihracı istenen Ankara Milletvekili Türkeş, 15 gün içinde Merkez Disiplin Kurulu'na sözlü veya yazılı savunmasını yapacak...

CHP'de seçim hazırlıkları başladı

Türkiye, 1 Kasım'da yapılacak genel seçime odaklanırken, CHP de kısa sürecek seçim kampanyası için hazırlıklarını sürdürüyor.

Site arşivi içinde belirli bir içerik arıyorsanız, yukarıdan arama yaparak daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz