OGM 1833 Memur Alımı ( Mühendis, Muhafaza Memuru ) Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

OGM 1833 memur alımı için başvuru süreci 10 Nisan 2022 tarihi itibariyle sona erecek. Başvuruların sona ermesiyle birlikte adaylar tarafından merak edilen soruların başında ise sonuçların ne zaman açıklanacağı gelmektedir.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan personel alımı ilanıyla Muhafaza memuru ve mühendis unvanlarında olmak üzere toplam 1833 memur alımı yapılacağı adaylarla paylaşılmış ve başvuru süreci başlamıştı. Başvuru süreci 10 Nisan 2022 tarihinde sona ererken başvuru işleminde bulunan adaylar tarafından en çok merak edilen soruların başında ise değerlendirmelerin nasıl olacağı ve 2022 OGM memur alımı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı gelmektedir.

2022 OGM memur alımı sonuçları ne zaman?

Yayımlanan başvuru kılavuzunda değerlendirmenin nasıl yapılacağı, sözlü sınava kaç adayın çağrılacağı ve sözlü sınav konuların ne olacağı ile ilgili detaylı bilgilere yer verilmiştir. OGM başvuru kılavuzunu incelediğimizde başvuruların ne zaman açıklanacağı ile ilgili net tarih verilmemiştir. Başvuru sonuçları ile ilgili yer alan ifade şu şekilde;

''Sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri, sınava katılacakları yer ve saati www.ogm.gov.tr internet adresinden ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden e-devlet şifreleri ile öğrenebilecek olup ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

Adayların sınava gelirken yanlarında fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesini (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) bulundurmaları zorunludur.''

Sözlü Sınav'a 4 Katı Aday Çağrılacak..

Başvurular EK 1 listede belirtilen iller bazında adayın tercihine göre yapılacak olup her aday en fazla 20 adet tercih yapabilecektir. KPSSP93 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu her il için belirlenen pozisyonun 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır. Her aday tercih sıralaması ve KPSSP93 puanı dikkate alınarak ancak bir ilin sınav listesinde yer alabilecektir.

SÖZLÜ VE UYGULAMALI SINAV KONULARI VE PUANI

Sözlü ve uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar aşağıda belirtilen sözlü ve uygulama sınav konularından sınava tabi tutulacaktır.

  • 1- Sözlü sınav konuları;
  • a) Genel kültürü, 10 puan
  • 2- Uygulamalı sınav konuları;
  • a) Orman yangınlarına müdahale yöntemlerine yönelik uygulamalar, 20 puan
  • b) Amenajman planı ve harita okuma bilgisine yönelik uygulamalar, ormanların yasadışı faaliyetlerden korunması yöntemlerine yönelik uygulamalar, orman sağlığını tehdit eden zararlı organizmalar ve bunların meydana getirdiği zararlar ile mücadele yöntemlerine ilişkin uygulamalar, 15 puan
  • c) Fidan üretimi, dikimi, bakımı ve silvikültür tekniklerine yönelik uygulamalar, 15 puan
  • ç) Ağaçların kesilmesi, kesilmiş ağaçlardan en yüksek değerdeki ürün kompozisyonunu elde etmeye yönelik boylama ve mesaha işlemlerine ilişkin uygulamalar, 20 puan
  • d) Mesleğe yönelik fiziki dayanıklılık ve yeterlilik hususları, 20 puan

Sınav komisyonunun her bir üyesi tarafından verilen puanlar ayrı ayrı tutanağa geçirilir ve üyelerin yüz tam puan üzerinden verdikleri notların aritmetik ortalaması alınarak adayların sözlü ve uygulamalı sınav puanı tespit edilir. Sözlü ve uygulamalı sınavda yüz üzerinden toplam en az 70 puan alanlar başarılı sayılır.

ASİL VE YEDEK NİHAİ BAŞARI LİSTESİ

Adayların, 2020- KPSSP93 puanı ile sözlü ve uygulamalı sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalaması alınmak suretiyle en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, başarı sırası belirlenecektir. Başarı puanlarının eşit olması halinde, KPSSP93 puanı yüksek olan adaya öncelik tanınır. Ayrıca başarılı olanlar arasından sınav ilanında belirtilen pozisyon sayısı kadar yedek liste belirlenir. Asıl ve yedek olarak başarılı kabul edilenler ve Kariyer Kapısı Platformu üzerinden e-devlet şifreleri ile giriş yaparak durumlarını öğrenebilecektir. Ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

YERLEŞTİRME İŞLEMİ

Yapılan sözlü ve uygulama sınavı neticesinde başarılı olarak sözleşme imzalamaya hak kazanan adayların atanmalarına ilişkin yapmaları gereken işlemler ayrıca www.ogm.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Başarılı adayın ilan tarihinden itibaren 20 gün içinde Genel Müdürlüğümüze başvurması gerekmektedir.

·         Sözleşme imzalamaya hak kazandığı halde verilecek süre içerisinde müracaat etmeyenler,

·         Sözleşme imzalandığı halde verilen süre zarfında göreve başlamayanlar,

·         İlanda belirtilen şartları taşımadığı sonradan tespit edilenler,

·         Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması tahkikatı olumsuz sonuçlananlar,

yerine, il bazında sırasıyla yedek listenin ilk sırasındaki adaydan başlanmak suretiyle yerleştirme yapılarak sözleşme imzalanmak üzere çağırılacaktır. Yedek listenin geçerlilik süresi altı aydır.

10 Nis 2022 - 16:09 - KPSS Rehbergöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )