GSB 650 Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvuru sonuçları açıklandı mı? Ne Zaman Açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı 650 Yurt yönetim personeli alımında başvuru sürecinin sona ermesinden sonra ilana başvuru yapan binlerce memur adayı başvuru sonuçlarının açıklanmasını merakla beklemektedir.

Büyütmek için resme tıklayın

GSB tarafından geçtiğimiz hafta yayımlanan yurt yönetim personeli alımında binlerce aday memur olma hayaliyle ilana başvurmuş ve sonuçların açıklanmasını beklemektedir. GSB tarafından yapılan yurt yönetim personeli alımında başvuru sürecinin 4 Şubat 2022 tarihinde sona ermesinden sonra ise adaylar merakla sonuçlarla ilgili duyuruyu beklemektedir.

GSB 650 Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvuru sonuçları açıklandı mı?

Sonuçlar henüz açıklanmadı. GSB tarafından yayımlanan kılavuzda kadro sayısının 3 katı kadar adayın sözlü sınava davet edileceği belirtilmişti. Bu durumda 652 kişilik alım için 3 x 652 1956 aday sözlü mülakata davet edilecektir. Sözlü sınav konuları ise şu şekilde olacak;

1) Sınav sözlü olarak Ankara’da yapılacaktır.
2) Sözlü sınavda adaylar; sınav komisyonu üyelerinin her biri tarafından;


 • a) Görevin gerektirdiği mesleki alan bilgisi (Genel mevzuat ile Bakanlığımız mevzuatı vb.) (50 puan),
  b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü (10 puan),
  c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu (10 puan),
  d) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı (10 puan),
  e) Genel kültürü ve genel yeteneği (10 puan),
  f) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan), konularından 100 puan üzerinden değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

3) Komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir.

4) Adaylar sözlü sınava ilişkin bilgilerini, sözlü sınava katılmaya hak kazananlar sınava katılacakları sınav tarihini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

5) Adaylar sözlü sınava gelirken kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı veya pasaport) yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesi bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Nüfus cüzdanı veya pasaport dışında başka bir belge kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecektir.

6) Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir. Ancak mücbir sebeple sınava katılamayacak olunması halinde belirlenen sınav tarihleri içerisinde olmak kaydıyla adaylar için sınav tarihinde değişiklik yapılabilecektir.

7) Bakanlık sınav yeri ve tarihleriyle ilgili değişiklik yapma hakkına sahiptir.

8) Sözlü sınav esnasında tutulacak tutanaklar dışında sesli veya görüntülü herhangi bir kayıt yapılmayacaktır.

DEĞERLENDİRME VE BAŞARI SIRALAMASI

1) Sözlü sınavda başarılı sayılabilmek için sınav komisyonu üyelerinin her birinin ayrı ayrı verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 (yetmiş) puan olması gerekmektedir.

2) Başarı sırasının belirlenmesinde, sözlü sınav puanı esas alınacaktır. Başarı listesi sözlü sınav puanı en yüksek adaydan başlanarak cinsiyete göre her bir pozisyon ve grup için ilan edilen kontenjan sayısına göre belirlenecektir.

3) Başarı puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle ilan edilen kontenjan sayısı kadar asıl aday ve kontenjan sayısı kadar yedek aday tespit edilecektir.

4) Sözlü sınav puanların eşit olması halinde sırasıyla KPSS puanı yüksek olana, mezuniyet tarihi önce olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.

5) Asıl veya yedek sıralamaya giremeyen adaylar için sözlü sınavda 70 (yetmiş) ve üzerinde puan almış olmak, müktesep hak teşkil etmeyecektir.

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuru sürecinin sona ermesinden bu güne yaklaşık 20 günlük süreç geçti. Başvuru sonuçları tahminimizce 1-2 hafta içerisinde yani Mart ayı içerisinde açıklanacaktır. Kılavuzda başvuru sonuçları ile ilgili olarak sonuçların bakanlığın resmi web adresi olan gsb.gov.tr üzerinden yayımlanacağı belirtilmiştir.

22 Şub 2022 - 13:42 - KPSS Rehbergöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler