Memur Alımı 2022 – Başvuru Formu ve Şartları

Memur Alımı 2022 yılı için tüm kadrolar açıklanmaya başlandı. Yeni yılın gelmesi ile birlikte memur alımı için de açılan kadrolar ilanlar ile yayınlan...

Memur Alımı 2022 yılı için tüm kadrolar açıklanmaya başlandı. Yeni yılın gelmesi ile birlikte memur alımı için de açılan kadrolar ilanlar ile yayınlanmaktadır. Hem sözleşmeli hem de kadrolu olarak memurluk kadrolarına yerleşmeyi düşünen kişiler ise memur alımı 2022 ilanlarını takip etmektedirler. Her bir kurum için memur alımı 2022 yılında kadrolar ve aranan kriterler farklılık gösterebilmektedir.

Düşündüğünüz memurluk kadrosu için kuruma bağlı olarak istenen kriterlere de dikkat ederek başvurularınızı yapabilirsiniz. 2022 yılının Ocak ayı içerisinde yayınlanan ilk memur kadrosu ise KPSS 50 puan şartı ile birlikte 12.419 kişi olarak belirlenmiştir. Kamu ve özel sektör tarafından açılmış olan toplam kadro için en az ortaöğretim mezunu adaylar başvuru yapabilmektedir.

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılacak?

Memur alımı 2022 yılının ilk ayları için açılan kadrolar farklı kurumlara pay edilmiştir. Hem KPSS puan şartlı hem de KPSS şartı olmadan pek çok kurum personel ve memur alımı için belirli bir kadro belirlenmiştir. Toplamda 12.419 kişilik açılan kadronun içerisinde işçiler, personeller ve memurlar da yer almaktadır.

Memur alımı 2022 yılının ilk kadrolarında personel ve memur alacak kurumlar ise şu şekilde açıklanmıştır:

●Vakıflar Genel Müdürlüğü 10 kişi müfettiş yardımcısı

●Adalet Bakanlığı 550 kişi icra müdürü ve icra müdür yardımcısı

●Emniyet Genel Müdürlüğü 6400 kişi lisans mezunu ve 1600 kişi önlisans mezunu polis memuru

●Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 15 kişi müfettiş yardımcısı

●Orman Genel Müdürlüğü 22 kişi memur

●Sahil Güvenlik Komutanlığı 30 kişi memur

Yukarıda bahsedilen kurumlar genel olarak KPSS ve diğer özel şartları taşıyarak yeni yılda ilk memur alımını gerçekleştirecek olan bazı kurumlardır. Bunlar dışında sözleşmeli personel ve işçi olarak alım yapacak tüm kurumları da inceleyerek gerekli şartları taşımanız dahilinde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Memur Alımı Başvuru Sayfası

2022 yılı itibariyle memur, personel, kadrolu işçi alımı ilanlarını siz değerli okurlarımız için tek başlık altında kaleme aldık. Sizde tüm memur, personel, işçi alımı ilanlarından haberdar olmak ve başvuru yapmak için;

MEMUR ALIMI 2022 ilanları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Memur Alımı Başvuru Şartları 2022

Memur alımı 2022 yılı için her kurum adına farklı kriterler belirlenerek başvuru yapılabilmektedir. Ancak tüm kamu kurum ve kuruluşları için genel olarak hem memurluk hem de personel ilanlarına başvuru yapılabilmesi için ilk şartlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

●Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

●Herhangi bir sebepten dolayı kamu haklarından mahrum bulunmamak

●Erkekler için askerlik ile bir ilgisi bulunmamak

●Memurluk ve diğer görevlerde sürekli olarak çalışabilecek şekilde herhangi bir engele sahip olmamak ve akıl hastalığının bulunmaması

●Başvuru yapılacak olan kadroların belirlemiş olduğu başvuru şartlarının taşınması

●Memurluk için Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesi gereğince belirtilen ve memurluk yapmayı engel teşkil edecek suçları işlememiş olmak ve sicilinin temiz olması

Yukarıda belirtilen şartlar memurluk ve sözleşmeli personeller ile alınacak olan işçiler için genel başvuru şartlarıdır. Bu şartlar dışında açılmış olan kadrolarda kurumların kendi belirlemiş oldukları özel şartlar da bulunabilmektedir. Kilo, boy, eğitim durumu, ehliyet ve çeşitli sertifikalar ile dil eğitimi gibi pek çok özel durum memurluk ve sözleşmeli personel alımlarında incelendikten sonra başvuru yapılmalıdır.

Lise Mezunu Memur Alımı 2022

Lise mezunu memur alımı 2022 kadroları çeşitli kurumların belirlemiş oldukları kadrolar ile birlikte belirlendi. Pek çok üniversite ve kurum lise mezunu olarak ve KPSS şartlı ve şartsız olarak farklı kadrolara personel ve memur alımı gerçekleştireceklerini açıkladılar.

Lise mezunu memur alımı için KPSS sınavından en az 50 puan alma şartı bulunmaktadır. Bunların dışında lise mezunu memur alımı 2022 ilanları için başvuru yapılacak olan kurumun özel şatları da bulunabilmektedir. Kurumların kendi bünyelerinde belirlenen özel şartları erkek, kadın, yaş sınırı, sertifika, ehliyet ve diğer kriterlerden oluşmaktadır. Lise mezunu memur alımı 2022 ilanlarına başvuru yapılmadan önce başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi adına sınav ve puan şartı dışındaki özel şartların da incelenerek başvuru yapılması gerekmektedir.

KPSS’siz Memur Alımı 2022

KPSS’siz memur alımı 2022 yılı için açılan kadrolar İŞKUR üzerinden Ocak ayı içerisinde yayınlandı. Personel, işçi ve diğer statüdekiler için belirlenen kriterleri sağlayan kişiler başvuru yapabileceklerdir.

Ocak ayı içerisinde KPSS şartı olmadan alınacak olan memur alımları için ilk ilan İletişim Bakanlığı tarafından yapılmıştır. Toplamda 30 adet memur ve kamu personeli alacağını açıklayan İletişim Bakanlığı ayrıca ilanında KPSS şartı bulunmadığını da ayrıca belirtmiştir.

Orman Genel Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlükleri, Sağlık Bakanlığı gibi pek çok kurum İŞKUR üzerinden herhangi bir şekilde KPSS sınav şartı olmadan personel ve memur alımı yapacaklarına dair ilanlarını paylaşmıştır.

KPSS’siz memur alımı 2022 yılı için İŞKUR üzerinden açılan toplam memur, personel ve işçi kadrosu yaklaşık olarak 67.000 kişiyi bulabilmektedir. Hastane personelleri, vasıfsız işçi ve diğer tüm departmanlar için de açılan kadrolara İŞKUR üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir sınav şartı olmadan kamu kurumları için açılan kadrolara gerekli kriterleri taşıyarak başvuru yapılabilmektedir. Lise, ön lisans ve lisans mezunu olarak başvuruların alınacağı KPSS’siz memur alımları için hem kurumların kendi resmi sitelerindeki hem de İŞKUR üzerindeki ilanları takip edebilirsiniz.

KPPS şartı aranmadan alınacak memurlar da yine diğer memurların hak ettiği maaş ve diğer ayrıcalıklara da sahip olabilmektedir. Memur alımı 2022 kadroları her ay güncellenmektedir. Ancak açılan kadrolarda KPSS şartı bulunmuyor ise 2022 yılı içerisinde yapılacak olan sınav sonuçlarına göre başvuru yapılması gerekmektedir. Bunların dışında herhangi bir sınav şartı aranmadan başvuru yapılacak memur ve personel alımları için ise sadece özel kriterlerin taşınması başvuruların olumlu değerlendirilmesi için yeterli olacaktır.

Memur alımı 2022 yeni açılan kadrolar ve tüm ilanlar için kurumların sitelerinden başvuru tarihlerini kontrol ederek ilan detaylarına da ulaşabilirsiniz. KPSS şartı aranmayan pek çok memurluk ve personel ilanı için online olarak başvuru yapabilme şansınız bulunmaktadır.

25 Oca 2022 - 08:20 - Yaşamgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )