GSB KPSS 60 Puan Şartıyla Lisans mezunu Kadın - Erkek 650 Yurt Yönetim Memuru Alımı Yapacak

Gençlik Ve Spor Bakanlığı tarafından memur alımı ilanı yayımlandı. Bakanlık tarafından yayımlanan ilanda yurt yönetim memuru, gençlik çalışanı ve spor uzmanı gibi unvanlarla toplam 1575 memur alımı yapılacağı duyuruldu.

GSB KPSS 60 Puan Şartıyla Lisans mezunu Kadın - Erkek 650 Yurt Yönetim Memuru Alımı Yapacak
GSB KPSS 60 Puan Şartıyla Lisans mezunu Kadın - Erkek 650 Yurt Yönetim Memuru Alımı Yapacak
+1
Haber albümü için resme tıklayın

GSB tarafından yayımlanan ilan memur adayları tarafından sevinçle karşılanırken, alım ile ilgili detaylar da geldi. Gençlik Ve Spor Bakanlığı'nın farklı unvanlarla yapacağı alımda toplam kadro sayısı ise 1575 olarak açıklandı. Bu sayının 923 Kadrosu Spor uzmanı ve Gençlik çalışanı unvanları ile yapılacakken, 652 Yurt yönetim memuru alımı da yapılacak.

GSB Yurt Yönetim Memuru Başvuru şartları

Lisans mezunlarının başvurYurt Yönetim memur alımı başvurularında istenilen bazı koşullar şu şekilde;

KPSS şartı;  2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak 

Yaş Şartı;  Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 65 yaşından büyük olmamak,

Bölüm şartı; Bu alımda diğer alımlardan farklı olarak kadro sayıları bölüm bazında dağılmış durumdadır, İstenilen bölüm ve mezuniyet şartlarına aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.
Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.
- Adayların öğrenim düzeylerinin ve cinsiyetlerinin başvuru yapılacak pozisyona ve gruba uygun olması gerekmektedir.

- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde istisna edilenler hariç olmak üzere, sözleşmenin feshi sebebiyle görevinden ayrılanlardan sözleşmelerinin fesih tarihinden itibaren 1 yıl geçmeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Bu hususun sonradan anlaşılması halinde yerleştirmeleri
yapılmış olsa dahi sözleşmeleri iptal edilecektir.

- Başvuru esnasında beyan edilen bilgilere dair belgeler ile diğer belgeler yerleştirilmeye hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

1) Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını, 31 Ocak 2022 (10:00) – 04 Şubat 2022 (17:00) tarihlerinde e-Devlet üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

2) Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden başvuru yapmayan adayların talepleri dikkate alınmayacaktır.

3) Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan, posta yolu veya şahsen müracaat şeklinde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

4) Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

5) Adaylar, başvuru şartlarını taşıdığı farklı pozisyonlardan sadece biri için başvuru yapabileceklerdir.

6) Adayların öğrenim düzeylerinin ve cinsiyetlerinin başvuru yapılacak pozisyona ve gruba uygun olmasından, başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ ve SÖZLÜ SINAVA ÇAĞIRMA

1) Duyuruya uygun şekilde yapılan başvurular ile adayların başvurdukları pozisyon ve cinsiyete göre ilan edilen niteliklere uygunluğu Bakanlığımız tarafından incelenecektir.

2) 2020 yılı KPSS B grubu KPSS P3 puan sırası esas alınarak her bir grup için KPSS B grubu KPSS P3 puanı en yüksek olan adaydan başlamak kaydıyla ek-1 kontenjan dağılımı listesinde belirlenen boş kontenjan sayısının üç (3) katı aday sözlü sınava çağrılacaktır.

3) Sözlü sınava girmeye hak kazanan son sıradaki aday ile aynı puana sahip birden fazla adayın bulunması halinde, bu adayların tamamı sözlü sınava çağırılacaktır.

4) Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar ile ilgili duyuru daha sonra Bakanlığımız internet sitesinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır. Adaylar başvurularına ve sınava ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

Ek-1: Kontenjan Dağılımı Listesi için TIKLAYINIZ.

Ekli Dosyalar

28 Ara 2021 - 16:18 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?