Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı KPSS şartsız 27 işçi alımı yapacak

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı KPSS şartsız 27 işçi alımı yapacak

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına bağlı birimlerde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslara göre Ek tabloda kontenjan dağılımı ve asgari nitelikleri gösterilen unvan ve pozisyonlarda 29 (yirmi dokuz) sürekli işçi alınacaktır.

  BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

2.1. Adaylar başvurularını, 15 Aralık (09:30) - 24 Aralık 2021 (23:59) tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı/Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

2.2. Bu ilanda belirtilen esaslara uygun olmayan, posta, belgegeçer (faks) yolu veya şahsen müracaat şeklinde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.


2.3. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

2.4. Adaylar, Başkanlık tarafından ilan edilen sözleşmeli personel ve işçi pozisyonlarından yalnızca birine müracaatta bulunabilecektir.

2.5. Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve ilanda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

2.6. Sınava en az ilkokul mezunu ve meslek koluna ilişkin çıraklık, kalfalık, ustalık veya mesleki yeterlilik belgesine sahip olan ve ek tabloda belirtilen diğer şartları sağlayan adaylar başvuruda bulunabilir. Ancak meslek lisesi, mesleki ve teknik lise veya meslek yüksekokullarının ilgili dal/bölümlerinden mezun olan adaylarda belge şartı aranmaz.

2.7. Adayların meslek koluna ilişkin ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından verilmiş çıraklık, kalfalık, ustalık veya mesleki yeterlilik belgelerinden birini pdf ya da jpeg formatında e-Devlet üzerinden yüklemeleri gerekmektedir.

2.8. Giriş sınavına "meslek lisesi", "mesleki ve teknik lise" veya "ön lisans" düzeyinde ilgili meslek koluna ilişkin dal/bölümlerden mezun olarak başvuran adaylardan e-Devlet üzerinden mezuniyet bilgileri gelmeyenler, başvuru formunda ilgili kutucuğu işaretleyip güncel bilgilerini manuel olarak girmeleri, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini de pdf formatında e-Devlet üzerinden yüklemeleri gerekmektedir.

2.9. Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, ilanda yer alan meslek kollarına ilişkin öğrenim durumu denkliği olan adayların, diploma veya mezuniyet belgesi yerine "Denklik Gösterir Belgelerini" pdf ya da jpeg formatında e-Devlet üzerinden yüklemeleri gerekmektedir.

2.10. Erkek adayların askerlik bilgileri e-Devlet üzerinde Milli Savunma Bakanlığından otomatik olarak gelmektedir.

2.11. Başvuru için ilgili meslek kolunda deneyim şartı aranan adayların bu durumu belgelemek üzere, e-Devlet üzerinden barkodlu belge oluşturmak suretiyle alacakları "SGK Tescil ve Hizmet Dökümü" ya da ilgili kurum/kuruluş ve/veya meslek odasından alacakları ıslak imza ve kaşe ile onaylanmış çalışma belgesini pdf ya da jpeg formatında e-Devlet üzerinden yüklemeleri gerekmektedir.

 BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ, İLAN EDİLMESİ VE İTİRAZ

3.1. Başkanlıkça süresi içinde yapılan başvurular, belgelerin eksik olup olmadığı ve adayların belirlenen şartları taşıyıp taşımadıkları bakımından incelenecektir. Uygulamalı sınava katılabilecek başvuru şartlarını sağlayanlara ilişkin duyuru Başkanlığın resmi internet sitesinde (www.millisaraylar.gov.tr) ilan edilecek olup, adaylara yazılı bildirim veya tebligat yapılmayacaktır. Ayrıca adaylar başvurularına ilişkin bilgilerini Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

3.2. Başvurusu kabul edilmiş olanlardan daha sonra yapılan incelemede sınava katılma şartlarını taşımadığı anlaşılan adaylar sınava alınmayacaktır. Bunlardan sınava girmiş olanların sınavları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır.

15 Ara 2021 - 23:03 - KPSS'sizgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?