EGM 96 Hizmetli Alımı için Başvuru Ekranı Açıldı ve Başvuru Süreci Başladı

Emniyet Genel Müdürlüğü yayımlamış olduğu ilanda farklı illerde olmak üzere hizmetli alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. EGM genel müdürlüğü hizmetli alımı için başvuru ekranı açıldı ve başvuru süreci 13 Kasım 2021 tarihi itibariyle başladı.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

EGM tarafından yayımlanan ilanda 13 Farklı şehirde farklı sayıda olmak üzere Hizmetli alımı unvanı ile 657 DMK kanunlarına tabii olarak istihdam edilmek üzere toplam 96 Hizmetli alımı yapılacağı duyurulmuştu. Alım yapacak İller ve kadro sayıları ise şu şekilde;
Adana 5,
Ankara 31,
Antalya 9,
Balıkesir 2,
Hakkari 5,
İstanbul 10,
İzmir 8,
Manisa 4,
Niğde 3,
Samsun 6,
Sivas 3,
Şırnak 5,
Van 5,

EGM 96 Hizmetli Alımı Başvuru Ekranı

Online olarak yapılacak başvurular turkiye.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek. Başvuru için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde;

Aduım; 1; https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim linkine tıklayarak başvuru ekranını açınız. Açılan ekranda aşağıda bulunan görselde de görüldüğü gibi '' Yeni Başvuru '' sekmesine tıklayınız.Adım-2: Açılan başvuru sayfasında  ''Başvur '' sekmesine tıklayarak başvuru şartları ve diğer detayları iyice incelendikten sonra altta bulunan '' Yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum ve kabul ediyorum'' kutucuğunun yanındaki boşluğa tıklayarak daha sonra '' Devam et '' butonuna tıklayarak başvuru işlemine başlayabilirsiniz.

 Genel Başvuru Şartları

a) Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliği çerçevesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında merkez ve taşra teşkilatına Kadrolu statüde personel alımı yapılacaktır. Sınav Komisyonunca yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınav sonucuna göre 
alım yapılacak personel kontenjanı ve nitelikleri Hizmetli/EK-1 belirtilmiştir.

b)  2020 yılı KPSS ortaöğretim düzeyinde KPSS-P94 puan türünden en az  70 puan almış olmak.

c) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

ç) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

d) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları
 Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

e) Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

f) Sınav komisyonu, değerlendirme neticesinde herhangi bir adayı başarılı bulmaması halinde adayların tamamını eleme tasarrufuna sahiptir.

g) Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olup atanmaya hak kazanan adayların atamalarının yapıldığı birimde Emniyet Teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Dışında Görevli Kadrolu ve Sözleşmeli Personel Yönetmeliğine göre en az  3 yıl çalışmaları gerekmekte olup, başvuruda bulunacak adayların bu hususu göz önünde bulundurarak tercihlerini yapmaları gerekmektedir.


Adaylara atama onayları hariç duyurular  Emniyet Genel Müdürlüğü  internet adresinden yapılacak olup, ayrıca yazılı tebligat gönderilmeyecektir. Adaylar sınavlarına ilişkin bilgileri Kariyer Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.


Özel Şartlar

Hizmetli

Herhangi bir ortaöğretim programından mezun olmak.


Başvuru Tarihi ve Şekli

- Başvurular 
13.11. 2021 - 19.11.2021 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuruların,  19.11.2021 Cuma günü saat 23:59’a kadar tamamlanmış olması gerekmektedir.

- Adaylar, başvurularını 
E-Devlet üzerinden  Emniyet Genel Müdürlüğü - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı ( https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden yapabilecek; şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

- Adayların istenilen bilgilerinin e-Devlet üzerinden gelmemesi halinde, bilgilerini beyan ederek belgelerini de pdf ya da jpeg formatında yüklemeleri gerekmektedir.

- Adaylar, Hizmetli unvanı için Ek-1 belirtilen birimler arasından tercihte bulunabilecektir.  Tercih dışı atanmayı kabul eden adayların tercih haklarının tamamını doldurmaları gerekmektedir.
- Adaylar, başvuru onay durumlarını Kariyer Kapısı üzerinden takip edebilecek; başvuru bilgilerini içeren belgeyi ise başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Kariyer Kapısı (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden alabileceklerdir.

- Adayların, elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak başvurularını son güne bırakmamaları uygun olacaktır.

1.4 Sözlü Ve/Veya Uygulamalı Sınavın Şekli, Tarihi, Yeri Ve Konuları

- 2020 yılı KPSS-P94 puanına göre yapılacak olan sıralamada en yüksek puandan başlamak üzere alınacak personel sayısının  5 (beş) katı kadar aday sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır. Son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü ve/veya uygulamalı sınava çağrılacaktır.

- Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazananların, sınav yerleri ve sınav tarihleri   Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım  (https://isealımkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresinde görüntülenebilecek olup, adaylar sonuçlarına buradan ulaşabilecektir.

- Sözlü ve/veya uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adayların “ Başvuru Bilgilerini İçeren Belge ve T.C. Kimlik Kartlarını” yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

-
 Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda adayların;

a) Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği,

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü,

c) Genel yetenek ve genel kültürü,

ç) Davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,

d) Özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, yönlerinden değerlendirilerek gerçekleştirilecektir.


1.5 Kesin Başarı Listesi

- Kesin başarı listesi, sözlü ve/veya uygulamalı sınavdan sonra belirlenecek olup, adayların merkezi sınav  (2020 yılı KPSS-P94) puanı  ile sözlü ve/veya uygulamalı sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlanarak sıralanacaktır.

- Puanları eşit olan adaylardan, merkezi sınavda aldığı puan yüksek olan, bunun da eşitliği halinde yaşı büyük olan aday üst sırada yer alacaktır.

- Hesaplanan sıralamaya göre atanmaya hak kazanan adaylar belirlenecektir. Ayrıca asil aday sayısı kadar yedek aday da belirlenebilir.

15 Kas 2021 - 21:38 - Emniyet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?