Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi En Az Lise Mezunu Büro Personeli, Teknisyen Unvanlarıyla 73 Sözleşmeli Personel alacak

Ankara Hacı Bayram üniversitesi kamu personeli alımı ilanı yayımladı. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği alımda başvurular 18 Kasım 2021 tarihinde sona erecek.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi En Az Lise Mezunu Büro Personeli, Teknisyen Unvanlarıyla 73 Sözleşmeli Personel alacak
Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi En Az Lise Mezunu Büro Personeli, Teknisyen Unvanlarıyla 73 Sözleşmeli Personel alacak
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Ankara Hacı Bayram Üniversitesi tarafından yeni bir ilan yayımlandı. Resmi gazete'de de yer alan ilana göre büro personeli, tekniker, programcı, mühendis ve diğer destek personeli unvanlarıyla çok sayıda personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Ankara Hacı Bayram Üniversitesi 73 Personel alımında unvan dağılımı şu şekilde;

22 Büro Personeli

16 Destek Personeli ( Temizlik görevlisi )

13 Teknisyen>

2 Mühendis

1 Mimar

2 Diğer teknik hizmet personeli

13 Programcı

2 Sistem programcısı

2 Çözümleyici

Başvuru Şartları Ve Tarihleri

Adaylar KPSS puanına göre sözlü sınav ya da yazılı sınava davet edilecektir. her bir unvan için alım sayısının 10 Katı kadar yazılı/ sözlü sınava davet edilecektir. Örneğin 13 Programcı kadrosu için 130 aday sınava davet edilecektir.


 • 1)Adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.
 • 2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince, Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.
 • 3) Başvuracak adaylarda yukarda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
 • 4) A) Lisans mezunları için 2020 KPSS (B) Grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır.
  B) Önlisans mezunları için 2020 KPSS (B) Grubu KPSSP93 puanı esas alınacaktır.
  C) Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS (B) Grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.
 • 5) Başvurularda "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri uygulanır.
 • 6) Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları gerekmektedir.
 • 7) Erkek aday için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Başvuru Yeri/Adresi: Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Yücetepe Mahallesi 85.Cadde No:8 06570 Çankaya/ANKARA
Başvuru Tarihleri :
Bu ilanın yayımlandığı tarih itibariyle 15 (on beş) gündür.

Adayların başvurularını yukarda belirtilen tarihlerde Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına Başvuru Formunu tam ve eksiksiz doldurarak istenen belgelerle birlikte şahsen yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru için istenen belgeleri eksik getiren, başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

Müracaat İçin İstenen Belgeler:

1) KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi
2) Başvuru Formu ( Üniversitemiz internet sayfasından temin edilecektir. https://hacibayram.edu.tr/personel/idari-personele-iliskin-matbu-formlar)
3) Diploma Örneği
4) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
5) Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için)
6) Tecrübe belgesi (SGK hizmet dökümü ve hizmetin geçtiği yerden alınacak onaylı belge)
7) İstenen unvana ait sertifika belgesi
8) Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)
9) Sistem Programcısı, Çözümleyici ve Programcı pozisyonlarına başvuracak adaylar için istenilen programlama diline ilişkin belgeler ile dil yeterlilik belgesi (İngilizce dilinden en az (D) düzeyinde)

04 Kas 2021 - 15:19 - Sözleşmeli Personelgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?