MEB 15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımında Branş Dağılımı Ve Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı 15 bin öğretmen alımında branş bazında kontenjanları açıkladı

MEB 15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımında Branş Dağılımı Ve Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
MEB 15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımında Branş Dağılımı Ve Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
Haber albümü için resme tıklayın

Bu Duyuru: 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik, Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları hakkındaki 20.02.2014 tarihli 9 sayılı Kurul Kararı ve eki çizelgede yer alan hükümler doğrultusunda hazırlanmıştır. Duyuruda yer almayan hususlarda ilgili mevzuat hükmü geçeridir.

-Başvurular Ek-1 Atama Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Listesi'nde belirlenen alanlar sınırlılığında ve Ek-4 Takvim'de belirlenen süre içerisinde alınacaktır.
. Adayların, sözlü sınava katılmak üzere yaptıkları başvurulara ilişkin kayıtları Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü saat 16.00
itibarıyla; eğitim kurumu tercihleri için yaptıkları başvurulara ilişkin kayıtları Ek-4 Takvim'de belirlenen tarihin son günü, gün sonu itibarıyla (Saat 23.59'59) tamamlamış olmaları gerekmektedir.

. Bakanlığımızca veya il/ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından gerektiğinde adayla iletişim kurulabilmesi için aday tarafından sisteme girilen iletişim bilgilerinin (cep telefonu, e-posta v.b) tam ve doğru olması büyük önem arz etmektedir.
. Başvuruda bulunan adaylar Duyuruda ve ilgili mevzuatta yer alan düzenlemeleri kabul etmiş sayılırlar.
. Adaylar herhangi bir sorunla karşılaştıklarında öncelikle "Ek-5 İl Milli Eğitim Müdürlükleri İletişim Bilgileri" tablosunda yer alan iletişim numaralarını kullanarak ilgili il milli eğitim müdürlüğüyle irtibata geçmelidirler.
. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başvuru ve atama işlemleri ile ilgili olarak alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgiler,http://personel.meb.gov.tradresinden kamuoyuna duyurulacaktır. Bu nedenle ilgililerin Personel Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

MEB 15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımında Branş Dağılımı Ve Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

MEB 15 Bin Sözleşmeli Öğretmen Alımında Branş Dağılımı Ve Başvuru Kılavuzu Yayımlandı


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞE BAŞVURU VE ATAMA DUYURUSU (EYLÜL 2021)

Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapmak üzere; 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek-4'üncü maddesi doğrultusunda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, Ek-1 Atama Yapılacak Alanlar İle Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Listesinde belirtilen alanlarda 14.961 sözleşmeli öğretmen atama işlemi, aşağıda yapılan açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır.

Atama işlemleri, "Ön Başvuru" ve "Tercih Başvurusu" olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

A. Başvuru Şartları
1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları
taşımak,

2. Türk vatandaşı olmak (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları için Türk vatandaşı olma şartı aranmayacaktır.),
3. Mezun olunan yükseköğretim programının, öğretmenliğe atanacakların tespitine ilişkin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.02.2014 tarihli ve 9 sayılı Kurul Kararına göre atama yapılacak alana uygun olmak,
4. Öğretmenliğe kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olanların ihtiyacı karşılamadığı alanlara atanacaklar hariç olmak üzere, Ortaöğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans Programını ya da Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programından birinin başarıyla tamamlamış olmak,

BAŞVURU KILAVUZU.PDF

23 Eyl 2021 - 16:52 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

01

Dasdsadas - niye sözleşmeli , o insanların niye iş garantisi yok, canın istemediğinde sözleşme yenilemeyeceksin, şutliyacaksın, neden tüm kamu memurlarını sözleşmeliye çevirmiyorsun öyleyse..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Eylül 07:57


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler