2021 KPSS Tercih Sonuçları Açıklandı mı? KPSS 2021-1 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KPSS 2020 puanıyla yapılan ikinci merkezi atama olan 2021/1 KPSS merkezi atamasında başvuru süreci 8 Temmuz 2021 tarihinde sona erdi. Memur adayları tercih sürecinin ardından 2021 KPSS tercihlerinin ne zaman açıklanacağını merak etmektedir.

2021 KPSS Tercih Sonuçları Açıklandı mı? KPSS 2021-1 Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
Haber albümü için resme tıklayın

ÖSYM tarafından ais.osym.gov.tr uzerinden alınan tercih sürecinde sona gelindi. Başvuru sürecinin sona ermesinin ardından memur adayları merakla sonuçları beklemeye başladı. KPSS 2021/1 tercih sonuçları açıklandı mı? ne zaman açıklanacak? gibi soruların cevabı memur adayları tarafından merak edilmektedir.

2021 KPSS Tercih Sonuçları Açıklandı mı?

ÖSYM tarafından KPSS 2021/1 tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili net bir tarih belirtilmemiştir. Fakat önceki dönemlerde yapılan merkezi atamalara ve sonuç açıklama tarihlerine bakarak tahmini bir tarih bulunabilmektedir. Buradan yola çıktığımızda 2020 KPSS puanı ile yapılan ilk merkezi atama olan 2020/2 merkezi atamasında tercih sonuçları 1 hafta sonra açıklanmıştı. 2020/2 KPSS tercihlerinde başvuru süreci 7 Ocak 2021 tarihinde sona ermiş ve tercih sonuçları ise 14 Ocak 2021 tarihinde açıklanmıştı.

2020/2 KPSS tercihleri için toplam ayrılan kadro sayısı ise 1677 idi. 1677 Kadro için başvuran toplam aday sayısı; 500 Bin'e yakındı. 2020/2 KPSS tercihleri ile ilgili sayısal bilgilere aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz.

GÜNCELLEME - 14 Temmuz. Tercih Sonuçları AÇıklandı, TIKLAYINIZ.KPSS 2021/2 tercihleri için ise son başvuru tarihi 8 Temmuz 2021 idi. Tercih sonuçlarının 1 Hafta sonra açıklanacağını yani 15 Temmuz -17 Temmuz tarihlerinde açıklanacağını söyleyebiliriz.

KPSS 2020/2 tercihlerinde oluşan taban puanlar için; https://www.kpsscafe.com.tr/haber/6068864/20202-merkezi-atama-sonrasi-olusan-taban-puanlar- lisans-onlisans-ortaogretim 

KPSS 2021/1 Tercih Sonuçlarına Nasıl Bakılır?


Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşları bu bilgileri, elektronik ortamda kendi şifreleriyle (ÖSYM’den edindikleri/edinecekleri kurum şifresiyle) edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

HAK İDDİA EDİLEMEYECEK DURUMLAR

KPSS'de yüksek puan almak, bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirmede tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılamayan veya daha alt tercihlerine yerleştirilen adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının atama için öngördükleri niteliklere sahip olmayan adaylar, yerleştirmeden doğan tüm haklarını kaybedeceklerdir.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ ÜZERİNDE İNCELEME İSTEKLERİ
Yerleştirme sonucunun incelemesini isteyen adaylar, yerleştirme sonuçlarının internet yoluyla açıklanmasından itibaren, en geç 10 gün içinde “Genel Amaçlı Dilekçe” örneğini kullanarak ÖSYM’ye başvurmalıdırlar (Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük dava açma süresini durdurmaz.).

Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak Biriminin adayın dilekçesi üzerine bastığı tarih damgası ve numara esas alınır. Bu dilekçenin işleme konulabilmesi için dilekçeye ÖSYM'nin T.C. Halkbank Ankara Kurumsal Şubesi TR40 0001 2009 4520 0044 0002 07 numaralı hesabına 5,00 TL’nin yatırıldığını gösterir banka dekontunun fotokopisinin eklenmesi gerekmektedir

08 Tem 2021 - 22:54 - KPSS Rehbergöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?