Orman Genel Müdürlüğü 3 İşçi Alımı Yapıyor

OGM tarafından İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarda KPSS şartı aranmaksızın 2 Orman İşçisi ve 1 Bahçıvan alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular 12 Temmuz tarihinde sona erecek.

Orman Genel Müdürlüğü 3 İşçi Alımı Yapıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye İş Kurumu üzerinden online olarakta yapılabilen başvurularda OGM orman işçisi alımı için istenilen başvuru şartları şu şekilde;

1.2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak,   

3.Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4.Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5.Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

6.Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,                                                                                   

7.Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,                                                                                                       

8.İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde ikamet ediyor olmak,

9. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

10. Her aday, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir,

11. İşe alım süreci, Kura usulü sonrasında sözlü ve uygulamalı sınav şeklinde uygulanacaktır. 

12. Adaylardan istenecek evraklar, evrak teslim tarihleri, sınav yeri, sınav tarihi ve İşe alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Ankara Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesi https://ankaraobm.ogm.gov.tr üzerinden ilan edilecektir.

ÇALIŞMA ŞARTLARI

BELİRLİ SÜRELİ (GEÇİCİ) 5 AY 29 GÜN

ORMAN İŞÇİSİ ÖZEL ŞARTLAR

1. Ortaöğretim mezunu olmak.

2. Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak. (Bu rapor Koronavirüs tedbirleri kapsamında sözlü ve uygulamalı sınavda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

3."Yangın Eğitimi" sertifikasına sahip olmak.

4. "İnsansız Hava Aracı (İHA) pilotu" sertikasına sahip olmak

5."Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Merkezi İklimlendirme Sistemleri" sertifikasına sahip olmak.

6."Telsizle Haberleşme" sertifikasına sahip olmak.

7."İlk Yardım Eğitimi" sertifikasına sahip olmak.

8. B Bsınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

OGM İşçi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Başvuru işlemleri için son tarih 12 Temmuz 2021'dir. İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Online olarak başvuru yapabilmek için; https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresini tarayıcınızda açtıktan sonra İşyeri Unvanı kısmına aşağıdaki görselde görüldüğü gibi '' ORMAN GENEL MÜD.'' yazmanız yeterli olacaktır.


Bu adımı uyguladığınızda aşağıda görüldüğü gibi başvuru yapabileceğiniz OGM ilanları karşınıza çıkacaktır.

08 Tem 2021 - 22:35 - KPSS'sizgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?