Yozgat Çayıralan Belediyesi En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Ve Tekniker Alımı Yapıyor

Çayıralan Belediyesi, bünyesinde bulunan personel eksikliğini gidermek amacıyla memur alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilanda Lise mezunu adayların başvuru yapabileceği 2 Zabıta memuru ve ön lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 1 Tekniker olmak üzere 3 Memur alımı yapılacağı duyuruldu.

Yozgat Çayıralan Belediyesi En Az Lise Mezunu Zabıta Memuru Ve Tekniker Alımı Yapıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Belediye tarafından yayımlanan duyuruya baktığımızda yaş, şartı, kpss şartı, boy şartı ve ehliyet şartı gibi koşullar dikkat çekmektedir. 2 Ağustos tarihinde başlayacak olan başvurular 6 Ağustos 2021 tarihinde sona erecekken başvuru şekli ile ilgili yapılan açıklamalar ise şu şekildedir;

Adaylar başvurularını, Çayıralan İlçesi, Avcılar Mah. Atatürk Cad. No:8 ÇAYIRALAN/YOZGAT adresinde bulunan Çayıralan Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü'ne müracaatlarını yapabileceklerdir. Başvuru sırasında "HES" (Hayat Eve Sığar) kodu sorgulaması yapılacaktır.

b) Elektronik ortamda, Belediyemiz [email protected]  internet adresine,

c) Şahsen veya iadeli taahütlü posta yolu ile "Çayıralan Belediyesi Avcılar Mahallesi Atatürk Caddesi No: 8 Çayıralan/YOZGAT" adresine gönderilebilecektir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır)

Zabıta memuru kadrolarına başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Çayıralan Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü adresine istenilen belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru Şartları

a) İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

c) 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az "B" sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

d) Zabıta Memurluğu için 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.

e) Zabıta memuru kadrosu için sınavın yapıldığı tarihte otuz (30) yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru İçin Gerekli Olan Belgeler

Sınava girmek isteyen adaylar Başvuru Formunu Kurumumuzdan veya (www.cayiralan.bel.tr) internet adresi üzerinden temin edecekleri Başvuru Formuna aşağıdaki belgeleri ekleyecektir.

1. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir).

2. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi ( Aslı ibraz edilmek kaydı ile suretleri belediyemizce tasdik edilebilir.)

3. Yabancı okul mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir).

4. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkodlu bilgisayar çıktısı.

5. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı.

6. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı.

7. 2 adet biometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak).

8. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir).

9. Hangi kadroya başvuru yaptığına dair dilekçe (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır).

04 Tem 2021 - 21:46 - Belediyegöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler