Çorum Bayat Belediyesi KPSS 60 Puanla Ön lisans Mezunu 3 İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Çorum Bayat Belediyesi, 2020 KPSS ön lisans'tan en az 60 puan alma koşulu ve diğer şartları karşılamak şartlarıyla toplam 3 İtfaiye eri alımı yapacak. İlana başvurular 23 Ağustos 2021 tarihinde başlayacak.

Çorum Bayat Belediyesi KPSS 60 Puanla Ön lisans Mezunu 3 İtfaiye Eri Alımı Yapacak
Haber albümü için resme tıklayın

Çorum Bayat Belediyesi itfaiye eri alımına başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru için istenilen belgeler ile birlikte 23-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında  Bayat Belediyesi Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ve mail yolu ile başvuruların kabul edilmediği alımda eksik ya da yanlış belge veren adayların başvurularının geçersiz sayılacağı da yayımlanan ilanda belirtildi.

Başvuru Şartları

Bayat Belediyesi itfaiye eri alımında kadro sayısının 5 katı kadar yani 15 aday sözlü sınava davet edilecektir. Sözlü sınav ile yer alan ibarede ''  T.C. Kimlik numarası ile ÖSYM kayıtlarının uyumunu kontrol etmek suretiyle adaylar KPSS puanlarına göre sıralanarak, en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere atama yapılacak boş kadro sayısının beş katı oranında aday sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacaktır.

. Sınava çağrılacak son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar da sınava çağrılacaktır. '' açıklaması yapılmıştır.

İlanda dikkat çeken başvuru şartları aşağıda görüldüğü gibidir.

-İlan edilen itfaiye eri kadro unvanı için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadronun karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

 -Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

-Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak.

-13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

- Başvuru Formu Kurumumuzdan veya belediyemizin internet sayfasından www.corumbayat.bel.tr temin edilecektir.

- Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

- Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-Devlet'ten alınan kare kodlu öğrenim belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

- Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

- KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan barkotlu bilgisayar çıktısı,

- Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

- Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir),

-Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak),

04 Tem 2021 - 17:04 - Belediyegöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?