Tarım Kredi Kooperati Erzurum Bölge Birliği 20 Personel Alımı Yapacak

Tarım Kredi Kooperatifleri Erzurum Bölge Birliği kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi alımı yapacak. İlanda son başvuru tarihi olarak 9 Temmuz 2021 tarihi işaret edildi.

Haber albümü için resme tıklayın

Erzurum Bölge Birliğine bağlı aşağıda tablolarda belirtilen illerde istihdam edilmek üzere Kooperatif Görevlisi ve Ziraat Mühendisi alımı yapılacaktır.

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ ERZURUM BÖLGE BİRLİĞİ

KOOPERATİF GÖREVLİSİ ve ZİRAAT MÜHENDİSİ İSTİHDAM İLANI

ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olmak,

3. 03.08. 2021 tarihi itibariyle 30 yaşından büyük olmamak, (03.08.1991 ve daha sonra doğanlar müracaat edebilirler.)

4. Erkeklerde askerlikle ilişkisi olmamak veya tecilli olmak,

5. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

6. Taksirli suçlar hariç, ağır hapis veya altı ay ya da daha fazla hapis ya da affa uğramış olsalar bile yağma, hırsızlık, dolandırıcılık, hileli iflas, sahtecilik, zimmet, irtikap, rüşvet gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı fiiller, görevi kötüye kullanma, güveni kötüye kullanma, kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, devlet sırlarını açığa vurma, terör eylemlerine katılma ve bu gibi eylemleri tahrik ve teşvik suçları ile kamunun sağlığına ve kamu güvenine karşı işlenen suçlardan biriyle hüküm giymiş olmamak,

7. Görevini yapmaya mani akli ve bedeni hastalığı bulunmamak,

8. Yurdun her yerinde çalışmayı kayıtsız ve şartsız kabul etmek.

ADAYLARDA ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

Başvuruda bulunacak adayların aşağıdaki özel şartları taşımaları gerekmektedir.

Kooperatif Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların;

ÖSYM tarafından yapılmış olan 2020- KPSS (Lisans) sınavının KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması,
Adayların Tabloda belirtilen Fakülteler(İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler ve İktisadi İdari Bilimler vb.)

ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının belirtilen Fakültelerinden mezun olması,(Adayların, tabloda belirtilen Fakültelere denk sayılan Fakültelerden mezun olmaları halinde, YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini tarayarak müracaatları sırasında başvuru ekranındaki ilgili bölüme eklemeleri gerekmektedir.)
Adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Ağrı, Ardahan, Erzurum, Iğdır ve Kars) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması,(Bu şartı taşıyan adayların başvuruları ilan tarihi itibariyle son ikamet ettiği ilden alınır. Örneğin, 3 yıl boyunca Ağrı da ikamet eden ancak son 2 aydır Kars da ikameti bulunan adayın başvurusu Kars ilinden kabul edilecektir.)

(Başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinin herhangi birinin ikametgahı üzerinden başvuruda bulunması durumunda, vukuatlı nüfus kayıt örneğini başvuru ekranında yer alan görsele uygun olacak şekilde temin edip yükleyecektir.)
Gerekmektedir.

Kooperatif Görevlisi başvurularında, adayın ibraz ettiği ikametgah adresi, başvuru ili olarak değerlendirilecektir. İbraz ettiği ikametgah belgesindeki, son ikamet edilen il dışından yapılan başvuru geçersiz sayılacaktır.

Kooperatif Görevlisi kategorisinden başvuruda bulunan adaylar için KPSS'de yüksek puan almaları işe başlatılmalarda tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

Ziraat Mühendisi kadrosuna başvuracak adayların;

Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgelerinde "Ziraat Mühendisi" unvanına sahip olduklarına dair ibarenin bulunması,
Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesinin olması(Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olmayanlar başvuru yapamayacaktır),
Adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Ağrı, Ardahan, Erzurum, Iğdır ve Kars) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması,

(Başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinin herhangi birinin ikametgahı üzerinden başvuruda bulunması durumunda, vukuatlı nüfus kayıt örneğini başvuru ekranında yer alan görsele uygun olacak şekilde temin edip yükleyecektir.)
Gerekmektedir.

Adayların Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesini tarayarak müracaatları sırasında başvuru ekranındaki ilgili bölüme eklemeleri gerekmektedir.

Ziraat Mühendisi başvuruları Erzurum Bölge Birliği genelinde değerlendirilecek olup, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesine sahip olan adaylar, Bölge Birliğine bağlı bütün illerden (Ağrı, Ardahan, Erzurum, Iğdır ve Kars) başvuru yapabilirler.

Ayrıca, Ziraat Mühendisi kategorisinden başvuruda bulunan adayların, Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesine sahip olmaları ve belge puanlarının yüksek olması, işe başlatılmalarda tek başına bir hak teşkil etmeyecektir. Yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunanlar ile bilgilerindeki tutarsızlıklar yüzünden yerleştirmesi yapılmayan adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ

28.06.2021 tarihinde başlayacak olan başvurular web sayfamızdan yapılacak olup, son başvuru 09.07.2021 günü saat 18.00'a kadardır.

Başvurular 09.07.2021 tarihi mesai saati (18.00) sonunda sona ereceğinden, adayların elektronik ortamda meydana gelebilecek veya oluşabilecek diğer aksaklıkları göz önüne alarak, başvurularını son güne bırakmamaları gerekmektedir.

Adaylar başvuruları esnasında, aktif olarak kullandıkları geçerli bir e-posta adresi ekleyeceklerdir. Başvurular tamamlandığında giriş yapılan e-posta adresine başvurunun tamamlandığına dair e-posta gönderilecektir. Adaylar tamamlanan başvurularında değişiklik yapmak istediklerinde, gönderilen e-posta da ki link üzerinden yapacaklardır.

28 Haz 2021 - 22:51 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?