Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Uzmanı alacak

Milli Eğitim Bakanlığı Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi kapsamında görevlendirilmek üzere "İzleme ve Değerlendirme Uzmanı" alınacaktır.

Türkiye'de ilk COVID-19 vakası 11 Mart 2020 tarihinde görülmüştür. Hükümet, DSÖ rehberlerine uygun olarak bir takım kamu sağlığı önlemlerini kademeli olarak uygulamaya koymuştur. 23 Mart 2020 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı, 18 milyondan fazla öğrenci için uzaktan eğitim sürecini başlatmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitimleri, tespit edilmiş sosyal mesafe ve güvenli okullaşma politikalarına uygun olarak sağlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının GSM Şirketleriyle imzaladığı anlaşmalar gereğince, öğrenciler EBA mobil uygulaması için 6GB-8GB ücretsiz internet imkanından faydalanmaktadır. Ayrıca, erişimin kolaylaştırılması için TV yayınları da kullanılmaktadır. Üç ayrı TRT-EBA TV kanalından ilkokul, ortaokul ve lise seviyesi için içerik yayınları yapılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti, Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi (P173997) kapsamındaki harcamaları finanse etmek üzere Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası'ndan (IBRD-Dünya Bankası) bir ikraz sağlamıştır. İkraz hasılasının bir kısmı Proje kapsamında yapılacak danışmanlık hizmet alımlarının ödemelerinde kullanılacaktır.

Türkiye Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim (SSDE) Projesi, COVID-19 pandemisi sırasında uzaktan eğitim ile güvenli bir eğitim sağlamak ve bu durumdan güçlü bir şekilde çıkmak için Türkiye'nin eğitim sektörünü desteklemeyi hedefleyen bir projedir. Proje hem güvenli ve etkileşimli uzaktan eğitime yönelik COVID-19 ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hem de eğitim teknolojisi için daha dirençli bir sistem oluşturmayı hedeflemektedir. Projenin, ülkemizin Eğitim Teknolojisi yatırımlarına kayda değer bir biçimde katkı sağlaması ve kriz durumlarında eğitim sistemine güç katması beklenmektedir.

Proje tasarımı içinde birbiri ile bağlantılı olan ve acil duruma yanıt, geçiş ve sistem toparlanmasını ele alan 3 bileşen bulunmaktadır. Bunlar:

i. Acil Durum Bağlantısı ve Acil Durumlarda Eğitim için BT Altyapısı

ii. Güvenli ve kaliteli dijital içerikler ve pedagoji

iii. Dirençli Eğitim Teknolojileri için Kurumsal Kapasite

Proje hakkında detaylı bilgilerehttps://projects.worldbank.org/en/projects-operations/project-detail/P173997adresinden ulaşılabilir:

İŞİN KAPSAMI

İzleme ve Değerlendirme Uzmanı (Bireysel Danışman)

Bahsi geçen personelin projenin izleme ve değerlendirme ve raporlama süreçlerinin etkinleştirilebilmesi için iş takviminde tanımlanan faaliyetler ve hedefler doğrultusunda izleme, değerlendirme ve raporlama süreçlerine liderlik etmesi beklenmektedir. Hizmetlerin süresi Proje kapanış tarihine kadar (31.12.2023) öngörülmekte olup, danışman işin tabiatı gereği mobil şekilde çalışacaktır.

Görev ve Sorumluluklar

1. İzleme & Değerlendirme Sistem kurulumunda ve araçlarının geliştirilmesinde kaynak kişi olarak hareket etmek,

2. Projenin izleme kalitesini artırmak için yürütülecek çeşitli veri toplama süreçlerine aktif katılım sağlamak ve ara dönemli ve nihai izleme ve değerlendirme çalışmalarını yapmak,

3. Veri toplama süreçlerinde ulaşılan sonuçları ve karşılaşılan zorlukları günlük olarak raporlamak,

4. Şikayet ve Bilgi Hattı Mekanizması çerçevesinde ilgili uzmanlarla temas halinde aylık kayıt raporları üretmek,

5. Proje ilgili taahhütler uyarınca sunulması gereken periyodik raporları hazırlamak,

6. Üç aylık Dünya Bankası İlerleme Raporları ile uygulama destek misyonları süresince ve sonrasında talep edilen sorgulara veri sağlamak,

7. Proje kapsamında yer alan kontrol listelerine ilişkin geri bildirim ve veri paylaşımları sahadan derleyip PUB seviyesinde çeyrek dönemli raporlamak

8. Proje faaliyetlerinin Proje Dokümanında taahhüt edilen sonuç göstergeleri ile uyumluluğunu teyit edecek verilerin sağlıklı ve düzenli bir biçimde toplanması, belgelenmesi, saklanmasını ve raporlanmasını sağlamak,

9. İzleme & Değerlendirme kapsamına girecek verilerin analizini yapmak.

10. İzleme ve Değerlendirme ile ilgili İdarenin verebileceği diğer görevleri yerine getirmek.

ÇALIŞMA SÜRESİ

Bu sorumluluklar için gerekli çalışma süresi Temmuz 2021 tarihinden, 30 Aralık 2023 tarihine kadar olmak üzere yaklaşık 31 ay olarak hesaplanmıştır.

GEREKEN BECERİLER/DENEYİM

İzleme ve Değerlendirme Uzmanı (Bireysel Danışman)

Gereklilikler

1. Fakültelerin dört yıllık lisans programlarından mezun olmak,

2. En az 8 yıllık mesleki deneyime sahip olmak,

3. Uluslararası finans kurumları tarafından finanse edilen projelerde (izleme ve değerlendirme konularında) en az 3 yıllık benzer deneyime sahip olmak,

4. İyi derecede yazılı ve sözlü İngilizce bilgisine sahip olmak

5. Veri analiz ve görselleştirme programları konusunda kanıtlanabilir deneyime sahip olmak.

Başvuru Adresi;  https://basvuru.eba.gov.tr/giris 

23 Haz 2021 - 22:17 - KPSS'sizgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 2022 KPSS Lisans Sınavı İptal Edilmeli mi?