Ticaret Bakanlığı Merkezi Atama İle Ön lisans - Lisans Mezunu 249 Büro Personeli Alımı Yapıyor ( 2021/6 Tercih Kılavuzu )

ÖSYM tarafından yapılan son dakika duyurusunda Ticaret Bakanlığı'nda istihdam edilmek üzere KPSS tercihleri ile çok sayıda büro personeli alımı yapacağını duyurdu. Merkezi atama ile yapılacak yerleştirmeler için 2021/6 Tercih Kılavuzu yayımlandı. 142 Lisans ve 97 Ön lisans mezunu olmak üzere toplam 239 Büro personeli alımı için tercih işlemleri ais.osym.gov.tr üzerinden 27 Mayıs - 3 Haziran 2021 tarihleri arasında alınacaktır.

Ticaret Bakanlığı Merkezi Atama İle Ön lisans - Lisans Mezunu 249 Büro Personeli  Alımı Yapıyor ( 2021/6 Tercih Kılavuzu )
Ticaret Bakanlığı Merkezi Atama İle Ön lisans - Lisans Mezunu 249 Büro Personeli  Alımı Yapıyor ( 2021/6 Tercih Kılavuzu )
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Ticaret Bakanlığı tarafından merkezi atama ile çok sayıda büro personeli alımı yapılacak. ÖSYM tarafından yayımlanan 2021/6 Tercih kılavuzunda kadrolara ve nitelik kodlarına detaylı olarak yer verilirken, kılavuzu incelediğimizde Lisans mezunlarından 142 Büro personeli ve ön lisans mezunlarından da 97 Büro personeli alımı yapılacağı görülmektedir. Ticaret Bakanlığı Büro Personeli alımı ile ilgili merak edilenler haberimizin devamında..

Ticaret Bakanlığı Lisans Mezunu Büro Personeli Alımı

Lisans mezunlarının başvuru yapabileceği büro personeli kadroları ve istenilen nitelik kodları aşağıdaki tabloda görüldüğü gibidir. Daha fazla detay için aşağıda bağlantı linkini veridğimiz tercih kılavuzunu dikkatlice incelemenizi tavsiye ederiz.


Lisans Mezunları İçin İstenilen Nitelik Kodları

Ticaret Bakanlığı Ön Lisans Mezunu Büro Personeli Alımı

Ön Lisans mezunu toplam 97 Büro personeli alımında Ticaret Bakanlığı bazı bölüm ve mezuniyet şartları aramaktadır. Başvuru yapılabilecek kadrolar ve istenilen nitelik kodları tablolarda görüldüğü gibidir.


Ön Lisans Mezunları İçin İstenilen Nitelik Kodları

Ticaret Bakanlığı Büro Personeli Alımı Başvuru Şartları

1- Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 06.09. 2020 - 25.10.2020 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarına göre, Ticaret Bakanlığı merkez, taşra ve döner sermaye teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli büro personeli alınacaktır.


2- Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM internet sayfasında ilan edilmesine müteakip, adayların yerleştirildikleri hizmet birimlerinde göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenilecek belgeler ve diğer açıklayıcı bilgiler Ticaret Bakanlığı internet adresinde (http://www.ticaret.gov.tr) ilan edilecektir.

3- ÖSYM tarafından yerleştirilenlere, Ticaret Bakanlığı tarafından herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

4- Tercihler yapılmadan önce, aşağıdaki koşulların dikkatle incelenmesi gerekmektedir.2.1. BAŞVURMA GENEL ŞARTLARI
Bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların;
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1 (*), 2, 3, 4, 5, 6 ve 7 nci bentlerindeki,

b) 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1 inci maddesindeki, şartları taşımaları gerekmektedir.

2.1.2 Ticaret Bakanlığına yerleştirilen adaylar hakkında, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri doğrultusunda Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması yaptırılacaktır.

2.1.3 Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

2.1.4 Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

2.2. BAŞVURMA ÖZEL ŞARTLARI


Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, bu kılavuzda yer alan pozisyonların karşısındaki başvuru şartları bölümünde aranılan şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartlarla birlikte unvan itibariyle aşağıdaki şartların taşınması gerektiğinden, sözleşme yapılacak pozisyonlarla ilgili aşağıdaki bölümün çok dikkatli incelenmesi gerekmektedir. Bu şartları taşımayanların atamaları mümkün bulunmamaktadır.

2.2.1. Sözleşmeli olarak istihdam edileceklerde aranacak genel şartlara ilave olarak sözleşmeli pozisyonları tercih eden adayların;

a) Sağlık bakımından büro personeli olarak çalışmasına engel hali bulunmaması,

b) KPSS'ye girmiş ve 2020-KPSS sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP-3, ön lisans mezunları için KPSSP-93 puanı almış olması,

c) Sözleşmeli olarak istihdam edilecek büro personeli pozisyonunun karşısında yer alan bölümlerden mezun olması
gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen genel ve özel şartları taşıyan adaylar, tercih süresi içinde tercih kılavuzunu inceleyebileceklerdir. Adaylar, koşullarını karşıladıkları pozisyonlar için sıraya koydukları tercihlerini internet yoluyla yapacaklardır. Yukarıda belirtilen şartları taşımayanların müracaatları halinde ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılsa dahi atama işlemleri yapılmayacaktır.

Ticaret Bakanlığı Büro Personeli Alımı Başvuru Tarihleri Ve Başvuru Şekli

Adaylar tercihlerini 27 Mayıs-3 Haziran 2021 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri 3 Haziran 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır

Tercihlerinizi yaparken, sözleşmeli pozisyonlar için “Aranan Nitelikleri” gösteren sütunlardaki koşulları dikkatle incelemeniz ve size uyup uymadığını belirlemeniz son derece önemlidir. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan program bilgisi mezun olunan program tablosundan kontrol edilmelidir.

Tercih yapmak istediğiniz sözleşmeli pozisyonları belirleyiniz ve 30’u geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız. Bu sıralamada sözleşmeli pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir. Tercihlerinizi internete girmenizde kolaylık sağlayacak bir tercih listesi oluşturabilirsiniz ancak, üzerinde çalışma yaptığınız listeyi ÖSYM’ye kesinlikle posta ile göndermeyiniz veya elden teslim etmek için girişimde bulunmayınız. Böyle bir liste ÖSYM’de hiçbir şekilde işleme konulmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerli olacaktır

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (25,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 4 Haziran 2021 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 4 Haziran 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek, bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır. Yatırılan yerleştirme ücretleri her ne sebeple olursa olsun iade edilmeyecek ve devredilmeyecektir

2021/6 Terch KILAVUZU.PDF

27 May 2021 - 13:25 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?