Ankara Adliyesi Zabıt Katibi, İcra Katibi, Şoför Ve Güvenlik Görevlisi Başvuru Sonuçlarını Açıkladı

Ankara Adliyesi 2021 Zabıt katibi, icra katibi, şoför alımı başvuru sonuçlarını açıkladı. Alım kapsamında Ankara Adliyesi'ne 210 Zabıt katibi kadrosu ayrılmıştı.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 23.02. 2021 tarihli yazısı gereğince Sözleşmeli Zabıt Katibi, Sözleşmeli İcra Katibi, Sözleşmeli Şoför, Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi istihdamına dair Komisyonumuza sınav izni verilmiştir.

23.02.2021 - 12.03.2021 tarihleri arasında tüm unvanlar için E-Devlet üzerinden alınan başvurular Komisyonumuzca incelenmiştir.        
 

Sözleşmeli Zabıt Katibi, Sözleşmeli İcra Katibi, Sözleşmeli Şoför, Sözleşmeli Güvenlik ve Koruma Görevlisi alımında; lisans mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP3, ön lisans mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS-2020) KPSSP94 puan türünden alınan puanlar esas olmak kaydı ile en yüksek puandan başlamak üzere uygulama sınavına girmeye hak kazanan adaylar ile gerekli şartları taşımayan adayların başvurularının reddine ilişkin sorgulama ekranı  ilan ekinde yayınlanmıştır.

-Sözleşmeli Zabıt Katipliği  ve Sözleşmeli İcra Katipliği uygulama sınavı;

Uygulama sınavına katılmaya hak kazanan sözleşmeli zabıt katibi ve icra katibi adaylarının; uygulama sınavları Ankara Adliyesi D Blok Zemin Katta bulunan Kütüphane salonunda yapılacaktır.

Adayların belirtilen tarihte ve duyurulan saatten 30 dakika önce Ankara Adliyesi (C Blok Giriş Kapısında) T.C. Kimlik numaralarını gösterir kimlik belgesi ve barkodlu HES kodları ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir.

Adaylardan kimlik belgesi dışında başkaca bir evrak istenmeyecektir. Belirtilen tarihten sonra gelen adaylar ile kimlik belgesi yanında olmayan adaylar uygulama sınavına alınmayacaktır.

Klavye uygulama sınavında çıkacak metinler Adalet Bakanlığı internet sitesinde ayrıca

yayınlanacaktır.

-Sözleşmeli Şoför uygulama sınavı;

Uygulama sınavına katılmaya hak kazanan sözleşmeli şoför adaylarının; 13.04.2021 günü saat 10.00’da (Sincan Ceza İnfaz Kurumları Yenikent Cezaevi Kampüsünde) T.C. Kimlik numaralarını gösterir kimlik belgeleri, ehliyetleri ve barkodlu HES kodları ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir. Adaylar ulaşımlarını kendi imkanları ile sağlayacaklardır.

-Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi boy kilo ölçümü;

Boy kilo ölçümüne girmeye hak kazanan sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi adaylarının; 12.04.2021 günü saat 09.00‘da Ankara Adliyesi D Blok Zemin Kat Kütüphane Salonunda T.C. Kimlik numaralarını gösterir kimlik belgeleri, özel güvenlik görevlisi kimlik kartları ve barkodlu HES kodları ile birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir.

     ***Sözleşmeli Zabıt Katibi, İcra Katibi ve Şoför unvanlarında uygulama sınavına girerek başarılı olan adaylar ile boy kilo ölçümü sonrası şartları taşıdığı tespit edilen Koruma ve Güvenlik Görevlisi adaylarının sözlü sınav tarihleri ile Mübaşir, Aşçı, Elektronik Teknisyeni, Matbaa Teknisyeni ve İşaret Dili Tercümanı unvanlarında sözlü sınava girmeye hak kazananlara ilişkin sorgulama ekranı ve sözlü sınav tarihleri Adliyemiz  internet sitesinde ayrıca ilan edilecektir.***

Başvuru Sonucu Sorgulamak İçin Buraya Tıklayınız.

10 Nis 2021 - 10:50 - Adaletgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler