Gebze Adliyesi Zabıt Katibi, Mübaşir ve Güvenlik Görevlisi Alımı Sonuçları Ve Taban Puanları Açıklandı

Gebze Adliyesi'nin resmi web adresinden yapılan son dakika duyurusunda Zabıt Katibi, Mübaşir, Koruma ve Güvenlik görevlisi, Teknisyen ve Aşçı alım sonuçlarına ait sonuç listesi ve taban puanlar açıklandı.

Adalet Bakanlığı 2021 personel alımı kapsamında Türkiye'nin 81 İlinde farklı unvanlarla personel alımı için başvurular alınmıştı. 12 Mart tarihinde biten başvuru sürecinin ardından ise sonuçlar ve taban puanları bekleyen adaylara bir müjde de Gebze Adliyesinden geldi. Şanlıurfa ve Kütahya adliyelerinin ardından Gebze adliyesi de sonuç ve taban listesini açıkladı.

Gebze Adliyesi Sonuç Listesi ve Taban Puanlar

Gebze Adliyesi'nin yayımladığı sonuç açıklama listesine baktığımızda oluşan taban puanlar ise şu şekilde;

Zabıt katibi; 70,09521

Mübaşir; 82,76925

Koruma Ve Güvenlik Görevlisi; 70,13134

Aşçı; 71,99451

Teknisyen; 70,19685

Sonuç Listesinde 20 Kişilik Koruma ve Güvenlik görevlisi alımına sadece 21 Kişi ve 1 Kişilik Teknisyen alımına ise sadece 1 Kişinin başvurması ise dikkat çekti.

Gebze Adliyesi Personel Alımı Sonuç Duyurusu

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün 23.02.2021 tarihinde resmi web adresinde duyurulan, Gebze Adliyesi için 30 sözleşmeli zabıt katibi, 2 sözleşmeli mübaşir, 20 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi, 1 sözleşmeli aşçı ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nün 23.02.2021 tarihinde resmi web sitesinde duyurulan, Gebze Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda istihdam edilmek üzere 1 sözleşmeli teknisyen(sıhhi tesisat) alımı için sınav izni verilmiştir.


        Sözleşmeli Koruma ve Güvenlik Görevlisi Boy-Kilo Ölçümü; Gebze Adliyesi'nde 12.04.2021 tarihinde saat 09:00'dan itibaren yapılacak olup, boy-kilo ölçümüne katılmaya hak kazanan adayların, Gebze Adliyesi E/Blok 3.kat Adalet Komisyonu Başkanlığı'nda nüfus cüzdanlarıyla birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir.(Boy- kilo ölçümünde başarılı sayılarak mülakata girmeye hak kazanan adaylara ilişkin liste, Gebze Adliyesi'nin resmi web sitesinde ilan edilecektir. Mülakata kalmaya hak kazanan adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.)    


        Sözleşmeli Zabıt Katipliği Klavye Uygulama Sınavı; Gebze Adliyesi'nde  26.04.2021 tarihinde saat 09:00'dan itibaren yapılacak olup, uygulama sınavına girmeye hak kazanan adayların, Gebze Adliyesi'nde nüfus cüzdanlarıyla birlikte hazır bulunmaları gerekmektedir. Sınavda adaylara yazdırılacak metinler, uygulama sınav tarihinden en az bir hafta önce Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün resmi web sitesinde ilan edilerek, yazılı metinler arasından sınav sırasında her bir grup için Komisyon tarafından kur'a yöntemiyle belirlenmek suretiyle bilgisayar ekranlarında görüntülenecektir. (Klavye uygulama sınavında başarılı sayılarak mülakata girmeye hak kazanan adaylara ilişkin liste, Gebze Adliyesi'nin resmi web sitesinde ilan edilecek olup, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.)    


        Sözleşmeli Mübaşir, Sözleşmeli Aşçı ile Sözleşmeli Teknisyen Mülakat Sınavı;  Gebze Adliyesi'nde 20.05.2021 tarihinde saat 09:00'dan itibaren yapılacak olup, mülakata girmeye hak kazanan adayların belirtilen gün ve saatte nüfus cüzdanlarıyla birlikte Gebze Adliyesi E/Blok 3.kat Adalet Komisyonu Başkanlığı'nda hazır bulunmaları gerekmektedir.


        DÜNYA VE ÜLKE GENELİNDE YAŞANAN COVID-19 SALGINI KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER NOKTASINDA, UYGULAMA  SINAVI VE MÜLAKATA GİRMEYE HAK KAZANAN ADAYLARIN YUKARIDA BELİRTİLEN TARİH VE SAATTE GEBZE ADLİYESİ'NDE HAZIR BULUNMALARI, SOSYAL MESAFE KURALLARI İLE MASKE VE HİJYEN KURALLARINA  RİAYET ETMELERİ İLE AYRICA ADLİYE GİRİŞLERİNDE HES KODU SORGULAMA UYGULAMASI YAPILDIĞINDAN, SINAVA GİRECEK ADAYLARIN MAĞDURİYET YAŞAMAMASI ADINA HES KODU ALARAK SINAV MAHALLİNDE BULUNMALARI GEREKMEKTEDİR. 02/04/2021


Sonuç ve Taban Puan Listesi İçin parantez içinde bulunan adresi tarayıcınızda açabilirsiniz ( https://gebze.adalet.gov.tr/gebze-adliyesi-personel-alimi )

03 Nis 2021 - 13:06 - Adaletgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler