Milli Savunma Üniversitesi En Az Lise Mezunu Sivil Memur Alımı Yapıyor ( Hizmetli, Teknisyen, Tekniker,Mühendis )

Milli Savunma Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda sivil memur alımı yapılacağı açıklanırken, Hizmetli, psikolog, teknisyen, tekniker, psikolog gibi unvanlarla çok sayıda alım yapılacağı belirtildi. MSÜ sivil memur başvuruları 1 Nisan -21 Nisan 2021 tarihleri arasında E-devlet üzerinden alınacaktır.

Milli Savunma Üniversitesi En Az Lise Mezunu Sivil Memur Alımı Yapıyor ( Hizmetli, Teknisyen, Tekniker,Mühendis )
Haber albümü için resme tıklayın

MSÜ tarafından yapılan duyuruda '' Milli Savunma Üniversitesinde Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere; Başvuru Kılavuzunda TABLO-1'de belirtilen faaliyet takvimine uygun olarak, TABLO-2'de yer alan niteliklerde sözleşmeli personel kadrolarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında, Bakanlar Kurulunun 06 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar" konulu kararı çerçevesinde 200 (iki yüz) sözleşmeli personel temini yapılacaktır. '' denildi.

MSÜ Sivil Memur Alımı Başvuru Şartları

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak,

b) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış ve puan almış olmak,

c) Nitelikler tablosunda (TABLO-2) bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak,

Hizmetli (Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak)  , 

Aşçı (Ortaöğretim mezuniyeti + 3308 sayılı Kanuna göre aşçılık dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya MEB'den onaylı aşçılık sertifikası sahibi olmak. (Ortaöğretim kurumlarının Yiyecek Hizmetleri Aşçılık dalından mezun olanlardan belge ve sertifika istenmeyecek, aday diplomasını sisteme yükleyecektir.) şartının yerine getirilmesi ,  

Berber (3308 sayılı Kanuna göre Erkek Berberliği dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak. (Ortaöğretim kurumlarının Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Erkek Kuaförlüğü dalından mezun olanlardan belge ve sertifika istenmeyecek, aday diplomasını sisteme yükleyecektir.) şartı ve Ortaöğretim mezuniyeti)  

Garson (Ortaöğretim kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı Bar, Servis, Hosteslik, Turizm Endüstrisi Servis Hizmetleri dallarından mezun olmak) ,

Şoför (D sınıfı ehliyet sahipliği, en az ortaöğretim mezuniyeti)  

Terzi, (Ortaöğretim mezuniyeti ve 3308 sayılı Kanuna göre bayan veya erkek terziliği dalında ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya MEB'den onaylı terzilik sertifikası sahibi olmak)

Kaloriferci, ( Ortaöğretim mezuniyeti ve kalorifercilik ustalık ya da kalfalık belgesine sahip olmak.) ,
Teknisyen (Marangoz - Ortaöğretim Kurumlarının Ahşap Teknolojisi Alanı Ahşap Doğrama İmalatı, Ahşap İskelet İmalatı, Ahşap Yapı (Doğramacılık), Mobilya İmalatı Dalları veya Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı Ahşap Doğrama Teknolojisi, İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi, Mobilya İskeleti ve Döşemesi Dallarından mezun olmak) , 

Teknisyen (Metal İşleri (Mesleki ve teknik eğitim veren ortaöğretim kurumlarının metal teknolojileri veya dengi dalları mezunu olmak.) , Teknisyen (Elektrik- Mesleki ve teknik eğitim veren ortaöğretim kurumlarının elektrik - elektronik teknolojisi alanı ve dallarından mezun olmak.) , 

Teknisyen (Sıhhi Tesisat - Mesleki ve teknik eğitim veren ortaöğretim kurumlarının tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanı ve dallarından mezun olmak.)

MSÜ Sivil Memur Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak

a) Başvurular, 01.04. 2021 - 21.04.2021 tarihleri arasında http://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapılacaktır.

NOT: Genel ağ ( İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup, posta vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.


b) Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açtıktan sonra başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip tüm aşamaları tamamlayarak ‘Tercih Yap’ ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapabilecektir. Tercih işlemini tamamladıktan sonra ‘Tercihlerimi Göster’ butonuna tıklayarak kayıtlı tercihlerini kontrol edebilecektir.

Başvuru Kılavuzu ve Kadroları görüntülemek için tıklayınız.

Başvuru yapmak için tıklayınız....

SINAV ŞEKLİ


Başvuru kılavuzunda bulunan şartları taşıyan tüm adaylar, ilgili KPSS puan türü esas alınarak
en yüksek puandan başlanıp en düşük puana doğru sıralanacak olup sözlü sınava atama yapılacak kadro
sayısının en fazla 10 (on) katına kadar aday çağrılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan alan adaylar da
sözlü sınava çağrılacaktır.

SINAV KONULARI VE DEĞERLENDİRME

a) Sözlü sınavda Sınav Komisyonu tarafından adaylar;
(1) Bilgi düzeyi (Temin alanı ile ilgili sorulan sorulara),
(2) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,
(3) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
(4) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,
(5) Genel yetenek ve genel kültürü,
(6) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı yönlerinden ayrı ayrı puan verilmek suretiyle değerlendirilecektir.
b) Baraj notu 100 üzerinden 70’tir. Baraj notunun altında puan alan adaylar elenir.
c) Nihai değerlendirme sözlü sınav notuna göre yapılacaktır.
ç) Her unvan için asil ve yedek liste ayrı ayrı belirlenecektir.

01 Nis 2021 - 17:51 - Askerigöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler