Adalet Bakanlığı 2021 Zabıt Katibi Sonuçları Ve Taban Puanları Açıklanıyor! Sonuç Açıklayan Adliyelerin Listesi

Adalet Bakanlığı tarafından 2021 yılı mart ayı içerisinde başvurusu alınan 3605 zabıt katibi alımında başvuru süreci 12 Mart 2021 tarihinde sona ermişti. Başvuruların sona ermesinden sonra daha önce de tahmin ettiğimiz gibi 26 Mart 2021 tarihi itibariyle adliyeler ve komisyonlar tarafından sonuçlar açıklanmaya başlandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Adalet Bakanlığı'nın 2021 yılı içerisinde açtığı ilanda toplam 11 Bin 544 personel alımı için memur adayları başvurularını e-devlet üzerinden yapmışlardı. Yoğun bir başvuru sürecinin ardından ise memur adayları başvurdukları adliyelerin sonuçları açıklamasını heyecanla beklemektedir 

kpsscafe.com.tr adresi olarak daha önce de belirttiğimiz gibi başvuru sürecinin sona ermesinden 2 hafta sonra adliyeler tarafından sonuçlar açıklanmaya başlandı. 2021 Adalet Bakanlığı sonuçlarını açıklayan ilk komisyon ise Kütahya Adliyesi oldu.

GÜNCELLEME; 9 Nisan 2021 tarihi itibariyle birçok komisyon sonuçları açıkladı. Başvurduğunuz adliyenin sonuçlarını görüntülemek için ilgili adliyenin sayfasının duyurular kısmına bakmanız gerekmektedir. örneğin; Adana adliyesine başvuru yaptıysanız adana.adalet.gov.tr adresinden sonuçları kontrol edebilirsiniz. 

Adalet Sarayları Tüm İller İçin TIKLAYINIZ.

2021 Zabıt Katibi Sonuçları Açıklanıyor

Zabıt Katibi sonuçlarını açıklayan adliyeleri eş zamanlı olarak sitemizden de takip edebilirsiniz. Sitemizin sosyal medya hesaplarını ve play store uygulamasını indirerek bildirimlerden anında haberdar olabilirsiniz. Sonuçlar açıklayan adliyeleri ve taban puanları bu başlık altında toplayacaz. Bu başlık altından sonuçları açıklayan adliyelerin ilgili sayfalarına ve sonuç listelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

2021 Zabıt katibi Sonucunu Açıklayan Adliyeler

2021 yılında yapılan alımda Sonuçları açıklayan ilk adliye Kütahya Adliyesi oldu. Kütahya Adliyesi tarafından yapılan duyuruda icra katibi, zabıt katibi ve mübaşirlik alımı için sonuç listesi ve taban puanlar açıklandı. Bundan sonraki süreçte ise zabıt katibi adayları için klavye sınavı + sözlü sınav diğer adaylar için ise sözlü sınav süreci başlayacaktır.

Kütahya Adliyesi
Kütahya Adliyesinin açıkladığı sonuç listesine baktığımızda taban puanlar aşağıdaki gibi oluşmuştur.


Zabıt Katibi Alımı için; 74.18

Mübaşirlik Alımı İçin; 87.65

İcra Katibi Alımı İçin ; 75.59

Detaylar için tıklayınz.

Diğer adliyeler sonuçları açıkladığı anda kpsscafe olarak bu sonuçları sizlerle paylaşacağız

Gebze Adliyesi


Gebze Adliyesi'nin yayımladığı sonuç açıklama listesine baktığımızda oluşan taban puanlar ise şu şekilde;

Zabıt katibi; 70,09521

Mübaşir; 82,76925

Koruma Ve Güvenlik Görevlisi; 70,13134

Aşçı; 71,99451

Teknisyen; 70,19685

Sonuç Listesinde 20 Kişilik Koruma ve Güvenlik görevlisi alımına sadece 21 Kişi ve 1 Kişilik Teknisyen alımına ise sadece 1 Kişinin başvurması ise dikkat çekti. Detaylar için tıklayınız.

Şanlıurfa Adliyesi

Şanlıurfa adliyesi sonuç listesi ve taban puanları açıkladı. Sonuç listesi ve taban puanları için sorgulama ekranında kimlik numarası girilerek sonuçlara bakılabilmektedir. sanliurfa.adalet.gov.tr sayfasının duyurular kısmından sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Diyarbakır Adliyesi
Diyarbakır Adliyesi tarafından yapılan son dakika duyurusunda 2021 yılında yapılacak alıma ilişkin sözlü sınav  tarihleri ve klavye sınav tarihleri açıklandı.

2021 Diyarbakır Adliyesi Taban Puanları
Zabıt Katibi Taban  Puan; 72,21495

İcra Katibi Taban Puan;  82,6634

Detaylar İçin tıklayınız.

Batman Adliyesi
2021 Batman Adliyesi Taban Puanları
Zabıt Katibi Taban Puan;71,71574

Mübaşir Taban Puan; 89,14468

İcra Katibi Taban Puan; 80,41913

Sonuçlar için tıklayınız.

İstanbul Anadolu Adliyesi

İstanbul Anadolu Adliyesi Zabıt Katibi, İKM,İcra Katibi, Mübaşir Alımı Sonuçları Ve Taban Puanları Açıklandı.Detaylar için tıklayınız.

Ankara Adliyesi ve Bursa Adliyesi de sonuçları açıkladı.

Zabıt Katibi Klavye Sınavı Nasıl olacak?

Klavye sınavı için yayımlanan listede klavye sınavının yazılacağı gün belli olur. Genellikle 10 ar ya da 20'şer kişilik gruplar halinde kişiler sınava alınır ve 2-3 dakika klavyeye alışma süresi verilir. Daha sonra ise bilgisayar geriden doğru saymaya başlar ve 3 dakika yani 180 saniye sona erdiğinde bilgisayarınız otomatikmen kilitlenir.

Bazı adliyelerde bu durumlar farklılık gösterebilse de bu durum genellikle böyledir. Klavye sınavında sizden 3 dakika içerisinde metne bağlı kalınacak şekilde yanlışlar hariç en az 90 kelime yazmanız beklenmektedir.  Detaylar için tıklayınız.

Zabıt Katibi Ve İcra Katibi Sınav Metinleri Ne Zaman Yayımlanacak?

Sınav metinleri klavye sınavına 1 hafta kala Adalet bakanlığı tarafından yayımlanmaktadır.Konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde ''Zabıt Katipliği ve İcra Katipliği uygulama sınavında adaylara yazdırılacak metinler; uygulamalı sınavdan en az bir hafta önce Adalet Bakanlığı  internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için Komisyon tarafından kura yöntemiyle belirlenerek, bilgisayar ekranlarında görüntülenecektir. '' Geçmiş sınavlarda yapılan sınav metinleri ile alıştırma yapmak için tıklayınız.

Adalet Bakanlığı Mülakat Soruları Belli mi?

Katiplik alımlarında sözlü sınavda sorulan sorular her sene değişkenlik göstermekle birlikte yayımlanan ilanda sözlü sınav konuları şu şekilde belirtilmiştir;

Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam  puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecektir. Sözlü sınavda konular ve puanlama aşağıda belirtildiği şekilde olacaktır:


a) İlgilinin istihdam edileceği pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi (40 puan),
b) Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan),
c) Genel kültür (20 puan),
d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan) puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden yapılır.
İlgilinin istihdam edileceği pozisyonun gerektirdiği mesleki bilgi tespit edilirken;
1) Zabıt kâtibi ve mübaşir pozisyonlarına istihdam edilecekler için genel hukuk bilgisi ve kalem mevzuatına ilişkin konuların bir veya  birkaçından soru sorulur.


Mülakat soruları belli değildir. Her adaya 3- 4 soru sorulmaktadır. Geçmiş yıllarda yapılan mülakatlarda sorulan soru örnekleri için buraya tıklayınız

Diğer sorularınız ve merak ettikleriniz için YORUM kısmından bizimle iletişim kurabilirsiniz. 

26 Mar 2021 - 21:30 - Adaletgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler