Adalet Bakanlığı 2021 Temizlik Görevlisi Alımı Mülakatları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere açtığı ilanda başvuru süreci sona ermiş ve kura sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Kura sonucu ismi çıkan adaylar sözlü sınava da tabii tutulacaktır.

Adalet Bakanlığı açtığı temizlik görevlisi ilanı ile taşra teşkilatına 1287 ve merkez teşkilatına 155 temizlik görevlisi alımı yapacağını duyurmuştu. Ayrıca CTE içinde 58 temizlik görevlisi alımı yapılacağı duyurulmuş ve başvuru sürecinden sonra kura sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Kura sonuçları için buraya tıklayınız.

Sonuçların açıklanmasının ardından ise adaylar sözlü sınava tabii tutulacak ve nihayetinde asil ve yedek adaylar açıklanacaktır.

Adalet Bakanlığı 2021 Temizlik Görevlisi Alımı Mülakatları Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı tarafından mülakat tarihleri ile ilgili net bir tarih açıklanmazken kura sonucu ismi çıkan adayların gerekli belgeleri en geç 24 Mart tarihine kadar ilgili komisyonlara teslim etmesi gerektiği belirtilmişti. Yapılan duyuruda '' Asil ve yedek olarak belirlenen adayların ilanda belirtilen belgeleri 18.03.2021 - 24.03.2021 tarihleri arasında şahsen başvuru yaptığı il Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlıklarına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.'' ifadeleri kullanılmıştı.

Teslim Edilecek Belgeler;

1.04/03/2021 tarihli ilanımızda yer alan EK-1 Kimlik bilgileri, adli sicil durumu, sağlık durumu, askerlik durumu (erkek adaylar için) ve iletişim bilgilerini içeren beyan formu, (EK-1 beyan formunun 1 adet hazırlanması, daktilo veya bilgisayar ile doldurulması, bilgilerde kısaltma yapılmaması ve imzalanması gerekmektedir.)

2. Mezuniyeti gösterir öğrenim belgesinin onaylı sureti, (Öğrenim belgenin aslının fotokopisi ile birlikte ibraz edilmesi halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır. e-Devlet kapısı üzerinden alınan barkodlu belge ibraz edilebilir)

3- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olanların, öncelikli durumlarını gösterir belge. (Sadece işe göndermede öncelikli olan adaylar ibraz edecektir)

Belgeler için; https://pgm.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/1287-surekli-isci-istihdam-ilani03032021100443 

Sözlü Sınav ( Mülakat ) Süreci Nasıl Olacak?

Adalet komisyonlarınca yapılacak inceleme neticesinde kura çekimi sonucunda belirlenen asıl adaylardan şartları taşımayanların yerine yedek adaylardan kura sırasına göre şartları taşıyan adaylar eklenerek açık iş sayısının 4 (dört) katı aday belirlenmek suretiyle sözlü sınava katılacaklara ilişkin nihai liste oluşturulacaktır.

Sözlü sınava girecek adaylara ilişkin nihai liste, sözlü sınav yeri ve tarihi sınavı yapacak adalet komisyonu başkanlıklarının internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü sınav, adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin mesleki bilgi ve becerilerden, yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacaktır.

Sınav kurulu başkan ve üyelerinin ayrı ayrı vermiş oldukları puanların aritmetik ortalaması esas alınmak suretiyle sözlü sınav puanı belirlenecektir. Sözlü sınavda tüm adaylar genel görünüş, genel davranış, iletişim ve ifade etme yeteneği alanında 50 puan, hizmet alanına ilişkin mesleki bilgi ve becerileri alanında 50 puan üzerinden olmak üzere toplam yüz (100) tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Verilen puan adayın atanmaya esas puanı ve başarı sıralaması için kullanılacaktır. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, en az altmış (60) puan alınması gerekmektedir.

Başarı puanının eşitliği halinde sırasıyla; adayın başvuru esnasındaki öğrenim düzeyi esas alınmak suretiyle daha üst öğrenimi bitirmiş olana, öğrenim düzeylerinin de aynı olması halinde mezuniyet puanı yüksek olana öncelik verilerek en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması belirlenecektir.

19 Mar 2021 - 18:32 - Adalet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

08

Mustafa-27 - Gaziantep mülakat sonuclari ne zaman aciklanacak

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Nisan 07:10
07

Sezer - 4. Ayın 2 sinde Ankara adliyesinde sözlü mülakata giren arkadaşlar mülakat sonuçları açıklandımı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Nisan 20:08
05

Zaman - Adlıye Temızlık gorevlısı sözlü sınav sonuçları açıklandımı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Nisan 07:25
06

Rumuzsuz - @Zaman 05 nolu yoruma cevabı: daha dur bakalım ne zaman girdinde açıklanacak?bir ay bi bekle önce

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 14 Nisan 12:47
01

Yüksel Çevik - Mülakat tarihleri ne zaman bildirilecek mesaj mı gelecek bize yoksa internet sayfasında mı görebileceğiz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Mart 09:42
02

Rüzgar - @Yüksel Çevik 01 nolu yoruma cevabı: ADANA ADLİYESİ SAYFASINDA DUYURU YAPILACAKTIR

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Nisan 09:27Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?