Adalet Bakanlığı Temizlik Görevlisi Kura Sonuçları Açıklandı! Mülakat Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan duyuruda İŞKUR üzerinden başvuruları alınan temizlik görevlisi alımı için kura sonuçlarının açıklandığı belirtildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Yapılan açıklamada hem merkezi teşkilat için hem taşra teşkilatı için sonuçların açıklandığına vurgu yapılarak kura listesi paylaşıldı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada alım sayısının 4 katı kadar adayın sözlü sınava alınacağına vurgu yapılırken, sözlü sınava girecek adayların da gerekli belgeleri 18.03.2021 - 24.03.2021 tarihleri arasında şahsen başvuru yaptığı il Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlıklarına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir denildi. Adalet Bakanlığı temizlik görevlisi alımında 

Taşra Teşkilatı için 1287

Merkez Teşkilatı İçin 155

Ve CTE 58 personel alımı yapıyordu.

Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatı Sürekli İşçi Kura Sonuçları

4857 sayılı İş Kanunu ile bu kanuna dayanılarak çıkartılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D uyarınca taşra teşkilatında temizlik görevlisi unvanında istihdam edilecek 1.287 Sürekli İşçi Alım İlanı Kapsamında başvurular 04/03/2021 - 08/03/2021 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden online olarak alınmıştır.

Söz konusu alım ilanının " Kura İşlemleri ve Esasları Başlıklı C bölümünde belirtilen hüküm doğrultusunda başvuran adayların kura çekimi 17.03.2021 tarihinde Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü toplantı salonunda Altındağ 5.Noteri huzurunda gerçekleştirilmiştir". Kura çekimi youtube üzerinden (https://www.youtube.com/watch?v=Z2vyW3u7OiM) canlı olarak yayınlanmıştır.

Kura çekimi ile açık iş sayısının 4(dört) katı aday asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenmiştir.


Asil ve yedek olarak belirlenen adayların ilanda belirtilen belgeleri 18.03.2021 - 24.03.2021 tarihleri arasında şahsen başvuru yaptığı il Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlıklarına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Kura sonucu asil ve yedek olarak belirlenen adayları tebrik eder başarılar dileriz.

Kura sonuçları için TIKLAYINIZ

Adalet Bakanlığı Merkez Teşkilatı Sürekli İşçi Kura Sonuçları

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı ile Ankara, Rize ve Yozgat Personel Eğitim Merkezlerine 155 sürekli işçi (temizlik görevlisi) istihdam edilmek üzere 04/03/2021-08/03/2021 tarihleri arasında İŞKUR tarafından başvuruları alınan adayların kura işlemi 17 Mart 2021 tarihinde Noter huzurunda gerçekleştirilmiştir.

Noter kurası sonucunda asıl ve yedek olarak belirlenen adaylar ile işe göndermede öncelikli olan adayların aşağıda belirtilen belgeleri, aşağıda belirtilen adreslere 18/03/2021 - 24/03/2021 tarihleri arasında şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.


Evrak Teslim Yerleri;

Ankara iline başvuranlar Kızılay, Milli Müdafaa Cad. Çankaya/Ankara adresinde bulunan Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğüne,

Rize iline başvuranlar Alipaşa, Mustafa Turanlı Sok. No:89, Merkez/Rize adresinde bulunan Rize Personel Eğitim Merkezi Müdürlüğüne,

Yozgat iline başvuranlar Çapanoğlu, Nilüfer Sok. No:4, Merkez/Yozgat adresinde bulunan Yozgat Personel Eğitim Merkezi Müdürlüğüne.

Teslim Edilecek Belgeler;

1.04/03/2021 tarihli ilanımızda yer alan EK-1 Kimlik bilgileri, adli sicil durumu, sağlık durumu, askerlik durumu (erkek adaylar için) ve iletişim bilgilerini içeren beyan formu, (EK-1 beyan formunun 1 adet hazırlanması, daktilo veya bilgisayar ile doldurulması, bilgilerde kısaltma yapılmaması ve imzalanması gerekmektedir.)

2. Mezuniyeti gösterir öğrenim belgesinin onaylı sureti, (Öğrenim belgenin aslının fotokopisi ile birlikte ibraz edilmesi halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır. e-Devlet kapısı üzerinden alınan barkodlu belge ibraz edilebilir)

3- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olanların, öncelikli durumlarını gösterir belge. (Sadece işe göndermede öncelikli olan adaylar ibraz edecektir)

Kura sonuçları için TIKLAYIN

CTE 58 Sürekli İşçi Kura Sonuçları

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren İzmir/Menemen R Tipi ve Elazığ R Tipi Ceza İnfaz Kurumları ile Ankara, Denizli, İstanbul ve Kahramanmaraş Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Eğitim Merkezleri’nde istihdam edilmek üzere; 4857 sayılı İş Kanunu ile bu Kanun’a dayanılarak çıkartılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde,  temizlik görevlisi unvanında istihdam edilecek sürekli işçi alımı başvuruları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 04.03.2021-08.03.2021 tarihleri arasında alınmıştır.

Alınan başvurular kapsamında asil ve yedek adayların belirlenmesi için (4 katı asil ve 4 katı yedek)  17.03.2021 tarihinde Altındağ 5. Noterlik huzurunda Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü toplantı salonunda saat 10.30’da başlatılan kura töreni sonucunda sözlü sınava katılmaya hak kazanan asil ve yedek adaylar belirlenmiştir.

Kura çekimi youtube üzerinden (https://www.youtube.com/watch?v=Z2vyW3u7OiM) canlı olarak yayımlanmıştır.


Kura çekimi ile açık iş sayısının 4 (dört) katı aday asil ve 4 (dört) katı aday yedek olarak belirlenmiştir. Kura sonucu aşağıda yer alan sonuç sorgulama ekranından öğrenilebilecek olup, asil ve yedek olarak kazanan adayların başvuru yaptığı İl Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı’nın (Ankara, Denizli, Elazığ, İstanbul/Bakırköy, Kahramanmaraş ve İzmir) internet adresini takip etmeleri gerekmektedir.


 Kura sonucu asil ve yedek olarak belirlenen adayları tebrik eder başarılar dileriz. Sonuçlar için tıklayınız.

17 Mar 2021 - 17:29 - Adalet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

01

Sabırsız - Mulakat sonuclari nezaman aciklanicak sl uzun zamandır bekliyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 15 Haziran 09:49Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?