2021 İnfaz Koruma Memuru Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adalet Bakanlığı'nın infaz koruma memuru alımı başvuruları diğer senelerden farklı olarak bu sene e-devlet üzerinden alındı, Başvuruların e-devlet üzerinden alınması adliyelerdeki görev yoğunluğunu biraz azalttığından dolayı sonuçlar biraz daha erken açıklanabilir.

Adalet Bakanlığı önceki dönemlerde yaptığı alımlarda posta yolu ile de başvuruları kabul ediyor ve bu iş yoğunluğuna yol açabiliyordu. Gelen zarfların açılması,sınıflandırılması, belgelerin kontrolü gibi detaylar sonuçların açıklanmasını biraz geciktiriyordu.

2021 infaz koruma memuru alımında ise farklı olarak başvrular e-devlet üzerinden alındı ve başvurular her adliyenin sayfasına otomatik olarak düşecektir.

2021 İnfaz Koruma Memuru alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

2021 İKM alımı başvuru sonuçlarının 2-3 hafta içerisinde yani 26 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında açıklanabileceğini tahmin ediyoruz. CTE tarafından konuyla ilgili yapılan duyuru şu şekilde;

-Alınacak personel sayısı ve unvanına göre sözlü/uygulamalı sınavın tarihleri sınavı yapacak ilgili Komisyon Başkanlığı tarafından belirlenerek başvuru yapılan sınav merkezinin (adalet komisyonu) resmi internet sitesinde ilan edilecektir. Sözlü/uygulamalı sınava katılma hakkını elde edemeyen adaylara ayrıca bir bildirimde bulunulmayacaktır. Adayların başvuru yaptığı sınav merkezinin resmi internet adreslerinde yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

-Sözlü sınava merkezi sınav puanlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere her bir adalet komisyonu için ilan edilen pozisyon sayısının 3 katı aday sınava çağırılacaktır. Son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır.

2021 İKM Sözlü sınav konuları:

a) İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi (40 puan),

b) Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan),

c) Genel kültür (20 puan),

d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan), konularından oluşmaktadır.  

Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecektir.   Şoför pozisyonuna alınacak adayların mesleki bilgisi tespit edilirken araç başında ve araç kullanma becerisi ölçülmek suretiyle yapılacaktır.

Aşçılık sözlü sınavında; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı meslek liseleri ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde görevli öğretmen, uzman veya usta öğreticilerinden veya diğer resmi kurum ve kuruluşlarda aşçılık unvanında görevli kişilerin görüşüne başvurulabilir.

Nihai Başarı Listesi:

Nihai başarı listesi adayların merkezi ve sözlü sınavda aldıkları puanların aritmetik ortalamasına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanması suretiyle düzenlenecektir. İnfaz ve koruma memuru ile büro personeli (ceza infaz kurumu kâtipliği) pozisyonlarına atanacaklara ilişkin nihai başarı listesi düzenlenirken öncelikle hukuk fakültesi, adalet meslek yüksekokulu, yüksekokulların adalet programı, adalet ön lisans ve ceza infaz ve güvenlik hizmeti programı mezunları en yüksek puan alan adaydan başlamak suretiyle her bir Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu için ayrı ayrı sıralanacak olup, diğer adaylar bu sıralamayı takiben kendi aralarında en yüksek puandan başlayarak sıralanacaktır.

2021 İKM Mülakat Soruları

CTE 4 Bin 918 sözleşmeli personel alımında sona geliniyor.  Sözlü sınavda başarılı olabilmesi için adayın 100 tam puan üzerinden en az 70 puan almış olması gerekiyor. Geçmiş yıllarda Sosyal medya ve çeşitli haber sitelerinde de yayımlanan mülakatlarda çıkan sorulardan bazıları şu şekilde; Detaylar için tıklayınız.

14 Mar 2021 - 22:20 - Adalet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?