2021 Mart Ayı Memur Alımı İlanları! Lisans, Önlisans, Lise Mezunu Binlerce Memur Alımı Yapılıyor!

Atama bekleyen memur adayları merkezi atamalardan istedikleri sayıda alım ilanını alamazken Açıktan atamalar yoluyla birçok kamu kurumu ve belediye binlerce memur alımı için ilan yayımlamaya devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Kamu Personeli Seçme Sınavına girerek puanlarını alan ve açıktan atama ilanlarını bekleyen binlerce memur adayı gelen ilanlarla sevinirken, Alımlarda olan Yaş şartı ve boy şartı gibi bazı detaylar memur alımlarının başvuru yapmasına engel olmaktadır. Binlerce memur adayı YAŞ şartına takıldığından dolayı ilanlara başvuru yapamamaktadır.

2021 Mart ayı memur alımı yapan kurumlar ve detaylar ise şu şekilde;

1) Adalet Bakanlığı 11 Bin 544 Memur Alımı Yapıyor..

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda başvurular 23 şubat tarihinde başlamış olup 12 Mart 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. 2021 Adalet Bakanlığı personel alımında 4 farklı ilan yayımlandı; Bu ilanlarda alım yapılacak personel sayısı ve dağılım ise şu şekilde;

Adalet Bakanlığı 5075 Sözleşmeli Personel alımı ( 3605 Zabıt Katibi, 700 Mübaşir ve diğerleri...)

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 5358 ( 4918 İnfaz Koruma memuru ve diğerleri)

Adalet Bakanlığı 237 Personel ( Mühendis,teknisyen,tekniker...)

Adalet Bakanlığı 814 Sözleşmeli İcra Katibi. 

Detaylar için tıklayınız..

2) Van Büyükşehir Belediyesi 

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda çeşitli ünvanlarda olmak üzere toplam 108 memur alımı yapılacağı duyuruldu. Detaylar için tıklayınız.

3) İstanbul Bahçelievler Belediyesi

77 Memur alımında kadro dağılımı şu şekilde; 50 Zabıta Memuru,10 Düz Memur,5 Bilgisayar İşletmeni,3 Mimar,6 Mühendis ve 3 Şehir Planlamacısı;

Alım yapılan kadrolara ve istenilen şartlara göz attığımzıda ise 77 Kişilik alımda Lisans mezunlarının başvurabildiği 45 Kadro bulunurken Önlisans mezunları 35 kadroya başvuru yapabilmektedir. Bahçelievler Belediyesi memur alımı için alınan kadrolar ve istenilen şartlar şu şekildedir.. Detaylar için tıklayınız.

4) Şırnak Belediyesi

Lisans ve Ön lisans mezunlarının başvuru yapabildiği alımda 2020 KPSS P3 ya da P93 puan türünden en az 60 puan alınması koşulu aranmaktadır. İlanda 2 Zabıta memuru ve 12 Veri Hazırlama kontrol işletmeni olmak üzere toplam 14 memur alımı yapılacağı görülmektedir. İncelemek için tıklayınız.

5) Pendik Belediyesi

Pendik Belediyesi'nin yayımladığı ilanda Ortaöğretim Mezun 10, Önlisans Mezunu 5 ve Lisans mezunu 5 olmak üzere toplam 20 zabıta memuru alımı yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı.

Pendik Belediyesi 2021 zabıta memuru alımı başvuru şartlarına baktığımızda 2020 KPSS'den en az 70 puan alınması koşulunun istendiği görünmektedir. KPSS şartının yanısıra yaş şartı ve boy şartı dikkat çeken diğer koşullar arasındadır. Detaylar için tıklayınız..

6) Tübitak Personel Alımı

En az Lise mezunu olanların başvuru yapabildiği ilanda her şehirde farklı unvanlarla alım yapıldığından dolayı altta vermiş olduğumuz ilan metninin PDF halini iyi incelemenizi tavsiye ederiz.

Genel olarak 35 Yaşını aşmamış olmak ve Kamu haklarının mahrum olmamak koşullarının arandığı ilanda KPSS şartı da istenmemektedir. İncelemek İçin tıklayınız.

7) Gelir İdaresi Başkanlığı Hizmetli Alımı

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı kamu ilan sayfası üzerinden yayımlanan ilanda başvuru şartında en dikkat çeken koşul ise alım ilanına ön lisans ve lisans mezunlarının başvuramıyor olmasıdır. Alımda koşul olarak Ortaöğretim mezunu olmak şartı aranırken '' ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Ortaöğretim) katılmış ve KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak,'' şartı istenmektedir.Detaylar için tıklayınız.

8 ) Gelir İdaresi Başkanlığı Tekniker Alımı

Kamu İlan sayfasından yayımlanan ilanın detaylarına baktığımızda 2020 KPSS P93 puan türünden en az 70 puanın istendiği ve 35 Yaşını doldurmamış olmak gibi koşulların arandığı dikkat çekmektedir. Farklı şehirlerde yapılacak alımda kadro dağılımı ise şu şekilde; Detaylar için tıklayınız.

9) Beykoz Belediyesi

Belediye tarafından yayımlanan kamu personeli alımı ilanında farklı unvanlarda olmak üzere toplam 18 memur alımı yapılacağı duyurulurken, unvan dağılımı ise şu şekilde;

- 8 VHKİ ( Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni)

- 5 Bilgisayar İşletmeni

- 3 Düz Memur

- 2 Veznedar

Beykoz belediyesi memur alımı ilanına başvuru için 2020 KPSS Lisans ya da Ön lisans'tan en az 65 puan alma koşulu aranırken,  Başvurular 05 Nisan 2021-09 Nisan 2021 tarihleri arasında Saat 17:00’ye kadar (mesai günlerinde saat 09:00-17:00 arasında) şahsen veya posta yoluyla; Beykoz Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Gümüşsuyu Mahallesi Kelle İbrahim Caddesi No:43 Beykoz/ İSTANBUL adresine göndererek yapabileceklerdir. İncelemek için tıklayınız.

10) Kocaeli Üniversitesi Mülakatsız 102 Personel Alımı Yapıyor

Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunlarının başvuru yapabildiği ilanda sağlık personellerinden alım yapılacaktır. Buna göre 60 Lisans mezunu, 34 Ortaöğretim mezunu ve 8 Ön lisans mezunu olmak üzere toplam 102 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacaktır. Detaylar için tıklayınız.

11) Fırat Üniversitesi 112 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapacak

Üniversite tarafından yayımlanan ilanda Lise,önlisans ve lisans mezunları arasından personel alımı yapılacağı duyurulurken, 112 Kişilik kamu personeli alımında unvan dağılımı ise şu şekilde;

46 Hemşire ( Lisans)

45 Hemşire ( Lise )

7 Sağlık Teknikeri/ Diyaliz ( Önlisans)

5 Röntgen Teknisyeni/ Radyoloji ( Önlisans)

1 Dil ve Konuşma Terapisti (Lisans)

2 Laborant ( Önlisans)

2 Diş Protez ( Önlisans )

1 Fizik Tedavi ( Önlisans)

1 Odyometri ( Önlisans)

1 Veteriner Sağlık ( Önlisans)

Fırat üniversitesi personel alımı için İlana başvurular 5 Mart tarihi itibariyle başlamış olup 19 Mart 2021 tarihinde sona erecektir.incelemek için tıklayınız.

12) Adalet Bakanlığı 1287 Hizmetli Alımı Yapıyor

KPSS şartı istenmeyen alımlarda merkez teşkilatına ve taşra teşkilatına çok sayıda hizmetli alımı başvuruları için İŞKUR üzerinden kayıt oluşturarak işleminizi gerçekleştirebilir ya da Alo 170'i ücretsiz arayabilirsiniz.

Farklı şehirlerde yapılan alımlarda, adayların iskur.gov.tr üzerinden önce işçi kayıtlarını yapıp daha sonra başvurmaları gerekmektedir. Başvurular Türkiye iş Kurumu (iŞKUR) internet sitesinden 04/03/2021-08/03/2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. Detaylar için tıklayınız.

08 Mar 2021 - 16:43 - Kamugöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?