Adalet Bakanlığı KPSS Şartsız 1287 Hizmetli ( Temizlik Görevlisi ) Alımı Yapıyor!

4 Mart 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre, Adalet Bakanlığı bin 287 temizlik görevlisi alacak. Alınacak temizlik işçileri işçi statüsünde olacak. Başvurmak için en az ilköğretim mezunu olmak yeterli olacak.

Haber albümü için resme tıklayın

KPSS şartı aranmayacak olup, adayların iskur.gov.tr üzerinden önce işçi kayıtlarını yapıp daha sonra başvurmaları gerekmektedir.

Başvurular Türkiye iş Kurumu (iŞKUR) internet sitesinden 04/03/2021-08/03/2021 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı Temizlik Görevlisi Alımına Nasıl Başvuru Yapılır?

Adalet Bakanlığı temizlik görevlisi personeli alımı ilanına başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

1) İŞKUR iş arama sayfasını açınız, parantez içindeki adrese tıklayabilirsiniz ( https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx )

2) Açılan sayfada aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi İşyeri Unvanı kısmına '' Adalet '' yazınız.3) Arama yaptığınızda aşağıda başvuru yapabileceğiniz ilanlar karşınıza çıkacaktır.Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatında görev yapmak üzere;

EK-1 listede yeri, sayısı ve meslek adı belirtilen, 4857 sayılı iş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/D maddesi uyarınca istihdam edilmek üzere iŞKUR aracılığıyla sürekli işçi olarak 1.287 temizlik görevlisi alınacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilir?

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

2. ilan tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak,

4. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

5. Kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmak,

6. ilan tarihi itibarıyla başvuru yapılan ilde ikamet ediyor olmak.

7. ilan edilen (EK-1) listeden sadece bir işyeri (il) için başvuru yapılacaktır. Birden fazla işyeri (il) için başvuru yapıldığının tespit edilmesi halinde adayın hiçbir başvurusu kabul edilmeyecektir.

8. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına işçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in 5'inci maddesinde belirtilen işe göndermede öncelik hakkına sahip olan adayların anılan maddenin 1 inci fıkrasında belirtilen öncelik durumlarını belgelemeleri gerekmektedir. Ancak bu belge işe yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.

II- ÖZEL ŞARTLAR

Temizlik Görevlisi olarak istihdam edilebilmek için;

1. En az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmak.

2. ilan tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, (4 Mart 1986 ve sonrası doğumlu olanlar müracaat edebilecektir.)

04 Mar 2021 - 14:36 - Adalet


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.
Anket Memur Ve Personel Alımlarında Yaş Şartı Esnetilmeli mi?