2021 Adalet Bakanlığı Alımlarında Kaç Kadroya Başvuru Yapabilirim? ( Hem Zabıt Katibi, Hem Mübaşir, Hem İKM alımına başvuru yapabilirmiyim? )

Adalet Bakanlığı 2021 yılında 11 Bin 484 personel alımı için ilan yayımladı. İlana başvurular 23 Şubat 2021 tarihi itibariyle başlarken 12 Mart 2021'de saat 23.59'da sona erecektir.

Büyütmek için resme tıklayın

2020 KPSS giren lisans, ön lisans, ortaöğretim mezunlarının büyük bir heyecanla beklediği Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. 11 Bin 484 kişilik personel alımı için başvuru süreci devam ederken adayların en çok merak ettiği konulardan birisi de kaç kadroya başvuru yapılabildiğidir.

Öncelikli olarak 11 Bin 484 kişilik personel alımında dağılımı ve alanları iyi bilmek gerekiyor. Bu alanlara göz atarak kaç kadroya başvuru yapılabildiğini görelim..Yukarıdaki görselde de görüldüğü üzere 11 Bin 484 personel alımında dağılım şu şekilde;

Adalet Bakanlığı 5075 Sözleşmeli Personel alımı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 5358

Adalet Bakanlığı 237 Personel

Adalet Bakanlığı 814 Sözleşmeli İcra Katibi.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta aynı ilanda bulunan birden fazla kadroya başvuru yapamadığınızdır. Yukarıda görülen 4 ilan kendi içinde farklı unvanlar ile memur alımı yapılmaktadır ve bu unvanlardan sadece 1 Pozisyon için başvuru yapabilirsiniz. Bu konuyu da biraz açalım.

1)Adalet Bakanlığı 5075 Sözleşmeli Personel alımı

Adalet Bakanlığı 5075 Personel alımında dağılım şu şekilde; 

3.605 sözleşmeli zabıt kâtibi

700 sözleşmeli mübaşir

625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi

110 sözleşmeli şoför

25 sözleşmeli aşçı

10 sözleşmeli işaret dili tercümanı 

Yukarıda yazılan kadroların tümü 5075 kişilik alım içinde yer olduğundan bu unvanlardan sadece biri için başvuru yapabilirsiniz. Kısacası hem mübaşir alımı hem de zabıt katibi alımı için başvuru yapamazsınız ya da hem zabıt katibi hem şoför alımı için başvuru yapamazsınız. Aynı şekilde zabıt katibi alımına başvuru yapacaksanız sadece 1 İl komisyonu için başvuru yapabileceğiniz unutmayınız ( Örneğin Hem Ağrı, hem ankara zabıt katibi alımına başvuru yapamazsınız sadece 1 İl komisyonu seçme hakkınız var )

2)Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 5358 Personel Alımı


CTE 5358 personel alımında dağılım ise şu şekilde;

4.918 infaz ve koruma memuru, 

19 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 

51 hemşire, 20 sağlık teknikeri,  

157 teknisyen, 

156 destek personeli (şoför),

 33 destek personeli (aşçı), 

4 destek personeli (kaloriferci) 

Burada da yukarıda bulunanlardan sadece bir unvan için tercihte bulunabilirsiniz. Hem İnfaz Koruma Memuru hem şoför alımı için başvuru yapamazsınız ya da hem teknisyen alımı hem ikm alımı için başvuru yapamazsınız. Bu unvanlardan sadece birisi için başvuru yapabilirsiniz.

3)Adalet Bakanlığı 814 Sözleşmeli İcra Katibi Alımı

Sözleşmeli İcra katibi alımında sadece icra katibi unvanı bulunmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta sadece 1 komisyon için başvuru yapabileceğinizdir.

4)Adalet Bakanlığı 237 personel alımı

Bu ilanda da mühendis, teknisyen, şoför, tekniker gibi unvanlarla toplam 237 personel alımı yapılmakta ve sadece 1 tanesine başvuru yapabilmektesiniz.

Peki Kaç Kadroya Birden Başvuru Yapabilirim?


Kısaca özetlemek gerekirse yukarıda detaylarını belirlediğimiz 4 farklı ilandan her birinden sadece 1 unvan için başvuru yapabilirsiniz.( Başvuru şartlarınız uyuyorsa ) Bu da Adalet Bakanlığının 11 Bin 484 personel alımında 4 farklı ilan olduğu için 4 Farklı kadroya başvuru yapabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Maddeler halinde belirtmek gerekirse, Başvuru şartlarını taşıyorsanız;

1) Hem İnfaz koruma memuru, Hem Zabıt Katibi Alımı, Hem icra katibi alımına başvuru yapabilirsiniz 

2) Hem İnfaz Koruma memuru, Hem Mübaşir alımı, hem icra katibi alımına başvuru yapabilirsiniz.

3) Hem Mübaşir alımı hem zabıt katibi alımına başvuru yapamazsınız ( 5075 kişilik kadroda aynı alım ilanında bulundukları için )

Dikkat Etmeniz Gerekenler!


1) Aynı ilan başlığı altında yer alan unvanlardan 2 kadroya birden başvuru yapamazsınız

2) Farklı ilan başlığı altında bulunan ilanlardan her birisinden 1 unvan için başvuru yapabilirsiniz ( Sadece 1 Komisyon olmak şartıyla )

Örnek vermek gerekirse; Mehmet, 29 Yaşında ve 2020 KPSS'den 75 puan almış bir aday olsun.

Mehmet isterse şu kadrolara başvuru yapabilmektedir.

1) Zabıt katibi alımı ( Sadece 1 Şehir)

2) icra Katibi alımı ( Sadece 1 Şehir)

3) İnfaz Koruma Memuru ( Sadece 1 Şehir )

4) Mühendis alımı 

4 farklı ilan başlığı altında bulunan unvanlara dikkat ederek, başvurularınızı buna göre yapınız. Sorularınız için '' YORUM'' kısmından bizimle iletişim kurabilirsiniz.

25 Şub 2021 - 13:28 - Adaletgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.

06

Fatma 06 - Merhaba ya Farklı illerde hem icra zabıt katibi yada mübaşirliğe başvuru yapabiliyor muyum veya aynı ilde üçüne de başvuru yapabiliyor muyum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 03 Mayıs 13:44
05

Atabay - Vanda pem zabıt katipliğine himde icra katipliğine başvurdum skıntı olur mu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Mart 19:04
04

Yavuz - Ikm ve icra katibi için adana komisyonuna seçtim bir sıkıntı olurmu ?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Mart 11:30
02

Onur - Peki başvuru esnasında Lise bilgileri diye bir sekme var.Hatta orada lise diploması bile istemektedir. Üniversite mezunları o alanı doldurmadan başvuruyu tamamlayabiliryorlar mı?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 06 Mart 19:17
01

Melek Birer - adana için hem mübaşir hemde icra katibi için başvuru yapabilirmiyim

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 04 Mart 22:05


Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler