2021 Memur Alımı Yapan Belediyeler (Zabıta Memuru, VHKİ, İtfaiye Eri, Düz Memur, Bilgisayar İşletmeni)

Kamu Personeli Seçme sınavına giren milyonlarca memur adayı merkezi atamada beklenen kadrolar gelmeyince açıktan alım ilanlarına yönelmektedir. Açıktan memur alımlarında en çok alım yapan belediye memur alımı ilanlarına ise yoğun ilgi gösterilmektedir.

Büyütmek için resme tıklayın

Çift seneli yıllarda yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı ( KPSS )'ye milyonlarca memur adayı memur olma umudu ile girmektedir. 2020 KPSS'ye toplam giren memur sayısının 3 Milyon'dan fazla olduğu tahmin edilmektedir. 2020 KPSS lisans'a yaklaşık 1 Milyon 200 Bin Aday, Önlisans'a 750 Bin Aday ve 2020 Ortaöğretim KPSS'ye 1 Milyon'dan fazla memur adayı başvuru yapmıştır.

2021 Memur Alımı Yapan Belediyeler

Sınava milyonlarca kişi girmesine rağmen 2020 KPSS puanı ile yapılan ilk merkezi atama olan 2020/2 Merkezi atamasında tüm mezunlar için açılan kadro sayısı ise 2000 bile olmamıştır. Durum böyle olunca memur adayları açıktan alım ilanlarına başvuru yaparak memur olma hayallerini gerçeğe dönüştürmeye çabalamaktadırlar. 2021 Belediye memur alımı ilanlarından başvuru süreci yakın süreçte başlayacak olan ilanları memur adayları için derledik.

1) Van Büyükşehir Belediyesi 108 Memur Alıyor.


İlana başvurular 08.03.2021 tarihinden 12.03.2021 Cuma gününe kadar (mesai saatleri arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir. Kadro dağılımı ise şu şekilde;

59 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ( Lisans)

6 Veri Hazırlama Ve Kontrol işletmeni ( Ortaöğretim )

5 Bilgisayar İşletmeni ( Ortaöğretim )

5 Şehit Planlamacısı ( Lisans )

8 Mühendis ( Lisans )

15 Zabıta Memuru ( Lisans)

10 Belediye Trafik Memuru ( Lisans)

2) Konya Büyükşehir Belediyesi 50 Zabıta Memuru Alımı Yapacak.

50 Zabıta memuru alımında kadroların tamam önlisans mezunlarına ayrılmış durumdadır. Bu ilanda P93 puan türüyle ve 2020 KPSS'den en az 65 puan alan ve dieğr şartları taşıyan önlisans mezunları başvuru yapabilecektir. Konya Büyükşehir belediyesi zabıta memur alımına başvurular 22/02/2021 - 26/02/2021 tarihleri arasında yapılacaktır. İlanın tüm detayları için tıklayınız.pdf

3) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eri Alımı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda da sadece önlisans mezunları başvuru yapabilmektedir. 2020 KPSS P93 puan türünden en az 60 puan istenen ilanda75 İtfaiye eri alımı yapılacaktır. Bu ilana da tüm önlisans mezunları başvuru yapmayacak olup tabloda görülen bölümlerden mezun olanlar adaylar başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecektir. Detaylar için tıklayınız.

4) Rize Pazar Belediyesi 10 Memur Alacak 

2020 KPSS puanının istendiği ilanda taban puan olarak ise 60 (altmış ) puan alma koşulu aranmaktadır. Rize Pazar belediyesi memur alımında kadro dağılımı ise tabloda görüldüğü gibidir. Başvurular 22 Şubat tarihinde başlayacaktır.

- 4 Zabıta Memuru

- 3 Düz Memur

- 1 Tahsildar

- 1 Belediye Trafik Memuru

- 1 Şöfor

Detaylar için tıklayınız.

5) Şırnak Belediyesi 14 Memur Alımı Yapacak

Belediye'nin yayımladığı ilanda KPSS şartı,boy şartı ve mezuniyet şartları gibi koşullara yer verilirken başvuruların 8 Mart 2021 tarihine başlayacağı ve 12 Mart 2021 tarihinde sona ereceği vugulandı. Zabıta Memuru kadroları için gerekli olan belgeler ile bilgilerde şahsen başvurulması gerektiği diğer kadrolar için ise e-mail ya da posta seçeneği ile başvuruların alınacağına vurgu yapıldı.

Şırnak Belediyesi 2021 memur alımı ilanında 2020 KPSS'den en az 60 puan alma koşulu aranırken kadro dağılımı ise şu şekilde; 12 Veri Hazırlama Kontrol işletmeni memuru, 2 Zabıta memuru. Bu kadrolardan 7 Tanesi lisans mezunlarının başvurabildiği ve 7 kadroda önlisans mezunlarının başvurabileceği memurluklardır. Detaylar için tıklayınız.

6) Bahçelievler Belediyesi 77 Memur Alımı Yapıyor.

77 Memur alımında kadro dağılımı şu şekilde; 50 Zabıta Memuru,10 Düz Memur,5 Bilgisayar İşletmeni,3 Mimar,6 Mühendis ve 3 Şehir Planlamacısı;

Alım yapılan kadrolara ve istenilen şartlara göz attığımzıda ise 77 Kişilik alımda Lisans mezunlarının başvurabildiği 45 Kadro bulunurken Önlisans mezunları 35 kadroya başvuru yapabilmektedir. Bahçelievler Belediyesi memur alımı için alınan kadrolar ve istenilen şartlar şu şekildedir. Başvurular 8 Mart 2021 tarihinde başlayacak. Detaylar için tıklayınız.

7) Pendik Belediyesi 20 Memur Alımı Yapacak.

Pendik Belediyesi'nin yayımladığı ilanda Ortaöğretim Mezun 10, Önlisans Mezunu 5 ve Lisans mezunu 5 olmak üzere toplam 20 zabıta memuru alımı yapılacağı kamuoyu ile paylaşıldı. Başvurular;  08.03.2021-12.03.2021 tarihleri arasında belediyeye şahsen yaplacak. Detaylar için tıklayınız.

8) Büyükçekmece Belediyesi 15 Zabıta Memuru Alımı

Belediye tarafından yapılan duyuruda '' Büyükçekmece Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla zabıta memuru alınacaktır.''denildi. Detaylar için tıklayınız..

07 Şub 2021 - 19:27 - Belediyegöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket Kamuya Memur Ve Personel Alımlarında Mülakat Kaldırılmalı mı?
Tüm anketler