Şırnak Belediyesi Memur Alım İlanı Yayımladı! Başvuru Tarihleri Açıklandı

Şırnak Belediyesi yayımladığı ilanda Belediye'ye memur alımı yapılacağını kamuoyu ile paylaşırken lisans ve önlisans mezunu olmak üzere toplam 14 memur alınacak.

Belediye'nin yayımladığı ilanda KPSS şartı,boy şartı ve mezuniyet şartları gibi koşullara yer verilirken başvuruların 8 Mart 2021 tarihine başlayacağı ve 12 Mart 2021 tarihinde sona ereceği vugulandı. Zabıta Memuru kadroları için gerekli olan belgeler ile bilgilerde şahsen başvurulması gerektiği diğer kadrolar için ise e-mail ya da posta seçeneği ile başvuruların alınacağına vurgu yapıldı.

Şırnak Belediyesi 2021 memur alımı ilanında 2020 KPSS'den en az 60 puan alma koşulu aranırken kadro dağılımı ise şu şekilde; 12 Veri Hazırlama Kontrol işletmeni memuru, 2 Zabıta memuru. Bu kadrolardan 7 Tanesi lisans mezunlarının başvurabildiği ve 7 kadroda önlisans mezunlarının başvurabileceği memurluklardır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Zabıta Memuru kadroları için gerekli olan başvuru şartları aşağıdaki gibidir.

- KPSS lisans en az 60 puan almış olmak

-En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak

- Türk Vatandaşı olmak

- Hangi kadroya başvuru yaptığına ilişkin dilekçe vermek, (Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır.)

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği'nin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+, -) 10 kg'dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

-Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip,

-Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak

Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni ( VHKİ ) başvuru şartları

VHKİ kadrolarından 5 tanesi lisans mezunlarının başvurabileceği kadrolar iken 7 tanesi Önlisans mezunlarının başvurabildiği kadrolardır. Lisans mezunu kadrolarına başvuru yapabilmek için belli bölümlerden mezun olma şartı aranırken, Önlisans VHKİ kadroları iin herhangi bir önlisans bölümü mezunu olmak yeterli olmaktadır.

BAŞVURU YERİ, TARİHİ, ŞEKLİ VE SÜRESİ

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için;

a) Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 08.03.2021 gününden 12.03.2021 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 09.30-17.00 arasında) Belediyemiz Yazı İşleri Müdürlüğü'ne (Şırnak Belediyesi Hizmet Binası Bahçelievler Mahallesi Cizre Caddesi No:2) müracaatlarını yapabileceklerdir.

b) Elektronik ortamda, Belediyemiz [email protected]  internet adresine,

c) Şahsen veya iadeli taahütlü posta yolu ile Şırnak Belediyesi Merkez/ŞIRNAK adresine gönderilebilecektir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır)

d) Zabıta memuru kadrolarına başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Şırnak Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü'ne istenilen belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

e) Eksik bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde yapılan başvurular belediyemizce değerlendirmeye alınmayacaktır.

f) Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

06 Şub 2021 - 18:21 - Belediyegöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak KPSS Cafe Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan KPSS Cafe hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler KPSS Cafe editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı KPSS Cafe değil haberi geçen ajanstır.Anket 1)2022 UEFA $ampiyonlar Ligi Finali Rusya'dan alınarak hangi ülkeye verilmiştir? ( Günün GÜNCEL bilgi sorusu )